Irlandia: skarby Zielonej Wyspy

Wspaniałe krajobrazy, cenne zabytki oraz kultura, która ma niepowtarzalną specyfikę – oto główne walory Irlandii. Czym może oczarować ta wyspa? Jak maksymalnie wykorzystać pobyt na jej terenie?
Odkrywanie Zielonej Wyspy

Moc różnorodnych atrakcji sprawia, że wycieczki do Irlandii są coraz bardziej popularne. By możliwie jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w tym kraju, warto skorzystać z objazdówek. Oferuje je Rainbow Tours, dzięki któremu można w ciągu kilku dni zapoznać się z największymi atrakcjami Irlandii. Co koniecznie trzeba zobaczyć?


Dublin: stolica, która zadziwia

Dublin z pewnością zasłużył na uwagę turystów. Panująca tu atmosfera przyciąga podróżników, podobnie zresztą jak znajdujące się na terenie miasta zabytki. Wspaniała katedra z XII wieku oraz pochodzące z XVIII stulecia pałace są cennymi obiektami, którym w czasie spacerów po mieście warto poświecić więcej uwagi. Wielką popularnością cieszą się również miejskie muzea, wśród których największą sławę zdobyło Muzeum Figur Woskowych oraz Muzeum browaru Guinnessa. Turystów fascynuje również Kilmainham Gaol – słynne więzienie z XVIII wieku, służące obecnie jako muzeum. Inną atrakcją Dublina jest tutejszy zamek – obowiązkowy punkt w programie zwiedzania miasta. Historia tego obiektu sięga I połowy XIII wieku, a w jego wnętrzach nie brak wyjątkowych skarbów sztuki.

Klify Moher: najpiękniejszy fragment wybrzeża Atlantyku

Te potężne klify są uznawane za jedno z najpiękniejszych miejsc nad Oceanem Atlantyckim. Ciągną się na odcinku blisko 8 km, a ich potężne ściany tworzą wyjątkową scenerię. Dodatkową atrakcją czekającą na turystów w tym miejscu jest O'Brien's Tower – wzniesiona w XIX wieku, która obecnie świetnie sprawdza się jako punkt obserwacyjny.

Pętla Kerry i jej walory widokowe

Ta turystyczna trasa to wielka atrakcja dla miłośników pięknych widoków, którymi Irlandia podbiła świat. Prowadzi ona wokół półwyspu Iveragh, a w czasie podróży na tym odcinku, który liczy 180 km, można podziwiać najpiękniejsze irlandzkie krajobrazy. Tajemnicze grodziska oraz urocze wioski rybackie sprawiają, że na tej trasie każdy turysta znajdzie dla siebie moc niezwykłych atrakcji. Podróż słynną pętlą to najlepszy sposób na odkrycie piękna Zielonej Wyspy.

Pozostałe teksty