Gdzie na wakacje - polecane miejsca na najbliższe wakacje, w kraju i za granicą

Wakacje tuż tuż, słońca coraz więcej a w wyobraźni pojawia się obraz wczasów innych niż wszystkie. Gdzie wyjechać, by móc spełnić swoje marzenia? Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych kierunków, które sprawią, że jesienią i zimą z utęsknieniem będzie się wspominać wakacyjne wojaże, pełne przygód, niezapomnianych widoków i cudownych wrażeń.


Istnieje wiele świetnych miejsc na wymarzone wakacje

Jednym z ciekawszych miejsc na spędzenie wakacji są niewątpliwie Filipiny, zwane także jako „kraina 7000 wysp”, gdzie jest w czym wybierać. Zapierające dech w piersiach widoki, rajskie plaże i wielobarwne podwodne światy można odnaleźć w Coron, Palawan czy Cebu. Tutaj także na turystów czekają liczne wulkany, krystalicznie czysta woda oraz niezwykła atmosfera. Podróżnicy pragnący zachwycać się cudami natury zaś na pewno odnajdą się w Luzon czy Apo. Spacerować bez końca można natomiast w Mindanao, bowiem czeka tu wyjątkowy, dziewiczy las.

Wspaniałym kierunkiem na niezapomniane wakacje jest także królestwo himalajskie, czyli Bhutan. Na każdym kroku czuć tu niewysławioną tajemnicę, a to, że niewiele osób je odwiedza sprawia, że miejsce to nabiera oryginalności i na pewno nie okaże się nudne. Bhutan idealnie nadaje się na wczasy dla miłośników wędrowania po malutkich wioskach poukrywanych na odludziu, cudownych świątyń, wciąż nie zmienionej przez masową kulturę tradycji czy majestatycznych gór.

Równie ciekawym kierunkiem na najpiękniejsze wakacje w życiu może okazać się Botswana, a zwłaszcza zakątek zwany Deltą Okawango. To największa na całej ziemi śródlądowa delta rzeczna tworząca niezwykła mokradła, bagna i kanały pełne dzikiej przyrody i zagrożonych wyginięciem zwierząt. To jedno z najbardziej dziewiczych miejsc w całej Afryce, a także w ogóle na świecie. Warto zobaczyć deltę podróżując po niej drewnianym canoe.

Co jeśli chcemy odpocząć nie wyjeżdżając daleko zagranicę?

Cudowne wakacje wcale nie muszą oznaczać wyjeżdżania na drugi koniec kuli ziemskiej, wręcz przeciwnie. Także w Polsce istnieją zakątki zapadające głęboko w pamięć i sprawiające, że chce się tam wracać częściej. Jednym z takich miejsc są niewątpliwie Mazury. To niezwykły cud natury pełny jezior, lasów i tajemniczych bagien. Ten urokliwy polodowcowy krajobraz potrafi głęboko zrelaksować i zafascynować, a także sprawić, że będzie można zapomnieć o wszystkich codziennych troskach.

Jak widać wybór dotyczący miejsca, w którym warto spędzić wakacje naprawdę jest szeroki, a to tylko niektóre z propozycji, do których zachęcają biura podróży czy serwisy traktujące o zwiedzaniu świata np. www.dowakacji.com.pl. Warto zdecydować się w tym roku na prawdziwe szaleństwo i pojechać tam, gdzie najbardziej pragnie być nasze serce. Żyje się przecież tylko raz.

Pozostałe teksty