To może Hiszpania last minute?

Zima zbliża się wielkimi krokami, a ty czujesz niedosyt słonecznego lata? Pakuj walizki i skorzystaj z oferty last minute do Hiszpanii! W ofercie 3 różne pakiety. Jesienna depresja głośno puka do twoich drzwi. Przynosi zimne stopy, katar i grube swetry. Jednak wystarczy dawka egzotyki i witaminy D, by podładować akumulatory przed zimową pluchą! LOT oferuje 3 fantastyczne pakiety w atrakcyjnych cenach.


Tylko weekend?

Nie ma sprawy. Niech będzie Barcelona i jej kulinarne oblicze. Wylot we czwartek, powrót w niedzielę i 4 dni wypełnione atrakcjami. W cenę wliczone są transfery z i na lotnisko, 3 noclegi w 3* hotelu, a także zwiedzanie miasta z przewodnikiem, który pokaże najpiękniejsze miejsca Barcelony. W planie wycieczki po mieście w poszukiwaniu najlepszych Tapas, czyli hiszpańskie przekąski. Spróbuj koniecznie patatas bravas i rabas de calamar. Niezapomniane przeżycie. Spacer kultową ulicą La Rambla, na której szczycie znajduje się pomnik Krzysztofa Kolumba. Oraz obowiązkowa wizyta na targu La Boqueria, wypełnionym kolorowymi straganami z artystycznie wręcz zaprezentowanymi towarami: świeżymi owocami i warzywami, najlepszymi serami i wędlinami. Przewodnik zaprowadzi nas do kilku restauracji, gdzie przy szklaneczce wyśmienitego cydru lub kieliszku lokalnego wina uraczy nas kulinarnymi ciekawostkami z regionu. Sobota to wycieczka degustacyjna wina "Vino y Cava", by odkryć skarby lokalnych winnic.

Troszkę dłużej?

Zapraszam do królewskiego Madrytu. Serca Hiszpanii. Pobyt zaczyna się we środę, kończy w niedzielę. 4 noclegi w hotelach hiszpańskiej klasy A lub T, oraz zwiedzanie Madrytu, Toledo, Avili i Segowii. Pierwszy dzień to Madryt i jego dwa oblicza: Stary Madryt i Madryt Burboński. Na trasie Plaza Mayor i Plaza de la Villa, Pałac Królewski, Muzeum Prado, Plac Castilla i Park Wschodni oraz obowiązkowo dla fanów piłki nożnej stadion Realu Madryt - Santiago Bernabeu. Piątek to wyjazd do Toledo, jednego z najstarszych miast Europy, ukształtowanego na styku trzech odmiennych kultur: Chrześcijańskiej, Żydowskiej i Maurów. W sobotę Avilia i Segowia. Zapraszają gotyckie katedry, kompleks średniowiecznych murów obronnych Las Murallas, a w Segowii Plaza Mayor z późnogotycką katedrą oraz zamek niczym z bajki Alcazar de Segovia. Hiszpania last minute za to z opcją szerokiego zwiedzania!

Nadal za krótko?

Dobrze, w takim razie proponujemy wakacje w Hiszpanii. Więc 9 dni w Barcelonie, Madrycie, Sewilli, Cordobie, Granadzie i Saragossie. W cenie wszystkie transfery i przejazdy autokarem, oraz 9 noclegów w hotelach hiszpańskiej klasy A lub T. Przejazdy autokarem klasy LUX. Zobaczymy Andaluzję, krainę Don Kichota. Stąd pochodzi ogniste flamenco, corrida i fiesta. W Cordobie zwiedzanie Wielkiego Meczetu i Dzielnicy Żydowskiej. We wtorek Sewilla, zabytki miasta oraz „Wieczór Flamenco” dla chętnych nowych wrażeń. Środa to Granada i zwiedzanie Alhambry, warownego zespołu pałacowego i zapoznanie się ze spuścizną kulturową Maurów w tym regionie. Czwartek do Walencji, a tam liczne kościoły i katedry oraz Park Oceanograficzny. Piątek Barcelona, gdzie zobaczymy między innymi: Katedrę Św. Grala, Bazylikę, Plac Virgen, Plac Św. Katarzyny oraz Giełdę Jedwabiu i Rynek Centralny. Miejsce, którego nie zapomnisz. Przesiąknięte geniuszem architekta Gaudiego, z fantastyczną dzielnicą gotycką, najsłynniejsza ulicą miasta, czyli La rambla i pomnikiem Krzysztofa Kolumna wskazującym kierunek do Nowego Świata, a także Montjuic z jednym z najlepszych torów Formuły 1. Niedziela to Saragossa i nieco czasu wolnego na zwiedzanie tego piątego co do wielkości miasta Hiszpanii. Jest to ważny ośrodek gospodarczy, przemysłowy, kulturalny i turystyczny. Zwiedzanie barokowej Katedry Najświętszej Marii panny z Kolumny, gdzie znajdują się również freski Francisco Goi. Powrót po tych dniach wypełnionych po brzegi atrakcjami w poniedziałek.

W koszt każdej wycieczki wliczony jest transfer do i z lotniska, hotele, autokar, zwiedzanie z przewodnikiem anglojęzycznym oraz ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagażu. Już pakujesz walizki? Sprawdź całą ofertę na: https://www.lottravel.com/lot-oferty/hiszpania,33,lokalizacje.html.

Pozostałe teksty