Disneyland - lepszy w USA czy we Francji?

Wszyscy fani twórczości Walta Disneya, ale również i ci, którzy kochają dobrą zabawę marzą, by choć raz wybrać się do jego wspaniałego parku - Disneylandu! Wiele osób - dowiadujac się, że także w Europie mamy podobny, baśniowy i wielki park - zastanawia się, czy jest lepszy od tego w USA. Czy bardzo się różnią?


Oryginalny Disneyland

Disneyland w Aneheim w Kalifornii (Stany Zjednoczone) jest z pewnością wzorem dla wszystkich innych - których, nawiasem mówiąc, jest na całym świecie dosyć sporo. Jego pierwotną część (składa się z dwóch) otwarto w 1955 roku i projektował ją osobiście sam Walt Disney. Nic dziwnego, że jest tak bajkowa - tchnie atmosferą baśni i czarów, której nie sposób zapomnieć! Disney Kalifornia Adventure - czyli druga część parku - został dobudowany w roku 2001. Jeszcze dziś w całym kompleksie Disneyland Resort działa sporo urządzeń z roku 1955 - odnowionych, ale zaprojektowanych osobiście przez słynnego Disneya, co dodaje im niewątpliwie magii.

Wśród krain tematycznych, które odwiedzający mogą znaleźć w tym parku są między innymi: Kraina Przygód, Kraina Niedźwiedzi, Kraina Jutra czy Kraina Czarów.

Europejski Disneyland

Paryski Disneyland to najczęściej odwiedzany park rozrywki tego typu w Europie. Tak naprawdę znajduje się na przedmieściach Paryża - w miasteczku Marne-la-Vallée. Park Disneyland został otwarty w roku 1992 i zajmuje obszar 56 ha. Jest zatem większy od pierwowzoru w Aneheim, który zajmuje powierzchnię 34 ha. W Eurodisneylandzie można odwiedzić pięć krainy tematycznych: Main Street U.S.A., Frontierland, Fantasyland, Adventureland, Discoveryland. Niektóre elementy się więc powtarzają, ale twórcy przywiązują uwagę do tego, by wiele rzeczy w różnych parkach było unikalnych.

W paryskim Disneylandzie na odwiedzających czeka moc atrakcji - jak Dwór Duchów, czy też karuzela Lancelota. To miejsce do zabawy zarówno dla dzieci, jak i dla starszych. Dlatego też ludzie przybywają tam całymi rodzinami - a nawet spędzają Sylwestra, święta albo ferie. Oczywiście, w amerykańskim parku rozrywki również jest taka możliwość - i jest to o tyle proste, że istnieją firmy, które organizują takie wyjazdy.

Disneyland - wycieczka z Mega Travel

Doskonałą firmą, która zajmuje się organizacją i pośrednictwem w przygotowywaniu wycieczek do parków rozrywki na całym świecie jest Mega Travel. Wycieczka do Disneylandu - tak amerykańskiego, jak i francuskiego - jest przez to bardzo prosta, wygodna i w dodatku pozostaje w atrakcyjnym przedziale cenowym.

Firma poleca wyprawy grupowe, ale także indywidualne. Zajmuje się rezerwacją hoteli, biletów, samolotów, autobusów, a nawet promów. Wszystko jest doskonale zorganizowane, więc bez względu na to gdzie ktoś pragnie się wybrać, każdy park rozrywki jest w jego zasięgu.

Pozostałe teksty