Najpiękniejsze trasy rejsów - pomysł na wycieczkę

Ostatnio rejsy stają się coraz popularniejszą formą rozrywki, odpoczynku itd. Będąc na wakacjach np. na Mazurach, można zauważyć, że prawie każda miejscowość oferuje czarter jachtów. Jakie są najpiękniejsze trasy takich rejsów? Sprawdźmy!


Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

W Polsce najpopularniejsze są czartery jachtów w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Znajduje się tam wiele firm czarterowych i nie trzeba wcale mieć swojego jachtu, bowiem istnieje możliwość wypożyczenia. Bez wątpienia taka wyprawa po mazurskich jeziorach będzie niezapomniana, przede wszystkim ze względu na liczne walory przyrodnicze. Są to często wielkie, szeroko rozlane jeziora, otoczone przez łagodne wzgórza. Ciekawym szlakiem jest np. trasa Giżycko-Mikołajki, której długość wynosi prawie czterdzieści kilometrów. Na trasie przepływać się będzie przede wszystkim przez jedno z największych jezior w Polsce, czyli Niegocin. Oprócz tego czeka nas oczywiście także sporo mniejszych jezior, które połączone są ze sobą kanałami. Niegocin zapewnia nam przede wszystkim wspaniały widok na panoramę Giżycka oraz znany ośrodek wypoczynkowy Wilkasy. Warto na chwilę zatrzymać się w Giżycku i zwiedzić tę piękną miejscowość, która słynie chociażby ze słynnej Twierdzy Boyen. Kolejne etapy nasze szlaku to przede wszystkim podziwianie wodnego ptactwa.

Ciekawą trasą jest także szlak Mikołajki-Ruciane-Nida, którego długość to około dwadzieścia kilometrów. Trasa ta wiedzie przede wszystkim przez Jezioro Mikołajskie oraz Bełdany i kilka mniejszych, np. Guzianka Mała i Guzianka Wielka. Warto wiedzieć, że płynąc tą trasą, praktycznie przez cały czas wokół nas są lasy wyjątkowej i przepięknej Puszczy Piskiej. Z kolei nad jeziorem Bełdany znajduje się sporo ośrodków wypoczynkowych. Warto zwrócić także uwagę na śluzę komorową Guzianka, która pokonuje dwa metry różnicy poziomu wód jezior.

A może Włochy?

Ciekawym rozwiązaniem są też Włochy. Warto wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: czarter jachtów Włochy, a na pewno znajdziemy wiele godnych uwagi firm oraz opisy szlaków. We Włoszech wyróżnia się cztery główne regiony żeglarskie. Są to Wyspy Toskanii, Sycylia, Sardynia oraz Neapol. Czarter jachtów we Włoszech ma wiele zalet. Przede wszystkim gwarantowane są zapierające dech w piersiach krajobrazy, przepiękne zabytki oraz świetna kuchnia i stosunkowo niskie ceny. Bardzo bogate jest zaopatrzenie portów, także nie musimy się obawiać, że czegoś nam zabraknie. Propozycji tras jest wiele, ale warto na początku poznać przynajmniej kilka z nich. Otóż z Portoferriao i Scarlino można w ciągu mniej więcej tygodnia pożeglować dookoła toskańskich wysp albo nawet dotrzeć do Korsyki. Z kolei jeśli przeznaczymy na to dwa tygodnie to możemy opłynąć całą Korsykę. Interesujący jest również rejs z Neapolu po Zatoce Neapoltańskiej, który powinien nam zająć tydzień. Z kolei w dwa tygodnie można dotrzeć na Wyspy Eolskie albo Sycylię. Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę: jachty Włochy to na pewno znajdziemy opisy tych wyjątkowych tras.

Przepiękna Malta

Ciekawym doświadczeniem mogą być także na Malcie jachty. Malta również ma wiele walorów krajobrazowych itp. Oprócz Malty bardzo blisko są takie wyspy jak Comizo i Gozo. Leżą one wszystkie pomiędzy Afryką, a Sycylią i od zawsze interesowały kolonistów oraz turystów. Podczas rejsu można podziwiać między innymi Lazurowe okno, jaskinię Calypso itd. Warto także płynąć wokół Wysp Pelagijskich oraz dopłynąć do południowej Sycylii. Z pewnością taki rejs będzie wielkim wyzwaniem, ale i niezapomnianą przygodą. Maltę uważa się zresztą za największe na świecie muzeum na powietrzu. Koniecznie trzeba także zwiedzić stolicę Malty, zatokę Golden Bay, Blue Grotto itp. Warto wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: czarter jachtów Malta, a na pewno znajdziemy wiele interesujących ofert.

Do odważnych świat należy. Warto spróbować przynajmniej raz czegoś innego. Czarter jachtu może okazać się wyjątkowym strzałem w dziesiatkę. Oczywiście tras i możliwości jest jeszcze więcej, nie sposób opisać wszystkich.

Pozostałe teksty