Letnie atrakcje we włoskim regionie Trentino

Trentino to region znany przede wszystkim amatorom zimowego szusowania na dwóch deskach. Jednak także latem oferuje mnóstwo interesujących zakątków do odwiedzenia. Gdy szukasz pomysłu na aktywny wypoczynek, właśnie go znalazłeś.
Przepiękne widoki Trentino mogą zachwycić każdego. Ten położony w północnych Włoszech region praktycznie w całości znajduje się na terenie Alp Wschodnich. To tu wznoszą się majestatyczne zbocza Dolomitów, pomiędzy którymi błyszczą lazurowe wody, w tym największe jezioro kraju – Garda. Trentino to również urokliwe miasta i miasteczka, z których wiele może pochwalić się wielowiekową historią i unikatową średniowieczną zabudową. Na amatorów aktywnej turystyki czeka mnóstwo atrakcji – nie tylko zimą.
 
Dolomity dla wędrowców
 
Malownicze doliny i wzniesienia stanowią doskonałą propozycję dla miłośników górskich wędrówek. Gdy letnia pogoda dopisuje, znane ośrodki narciarskie także tętnią życiem – w Pozza di Fassa, Ziano di Fiemme czy Campitello di Fassa rozpoczyna się wiele szlaków turystycznych, w których zarówno doświadczeni, jak i początkujący piechurzy mogą znaleźć coś interesującego. Warto także poświęcić czas na zobaczenie jeziora Garda, wokół którego wiodą liczne trasy turystyczne. Szlaki są bardzo dobrze oznaczone, a zapleczu noclegowemu także nie można niczego zarzucić.
 
Zwiedzaj Trentino na dwóch kółkach
 
Region Trentino również jest bardzo popularny wśród kolarzy. To tutaj rozgrywają się górskie odcinki popularnego wyścigu Giro d’Italia, a także wyścig Giro del Trentino. Czekają jednak nie tylko strome podjazdy i ostre zakręty, ale również płaskie trasy wiodące w dolinach i łagodne wzniesienia, które są doskonałe dla początkujących właścicieli rowerów szosowych oraz MTB. Najbardziej znane są takie trasy jak Dolomiti Lagorai Bike, Dolomiti di Brenta Bike i Mountain & Garda Bike – łącznie to kilkaset zróżnicowanych szlaków z dobrymi oznaczeniami. Nawet w mniejszych miejscowościach regionu Trentino rowerzyści mogą także skorzystać z serwisów rowerowych.
 
Żaglówki w górach? Czemu nie!
 
Wspomniane już jezioro Garda jest także popularne wśród miłośników żeglarstwa, którzy chętnie decydują się na letnie wakacje w Trentino. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt i wybrać się w niezwykłą wyprawę. Dla tych, którzy nie posiadają patentu, przygotowano rejsy wycieczkowe, podczas których można podziwiać unikatowe krajobrazy. Wiatry wiejące w dolinie sprzyjają także windsurfingowi, a gorące dni zachęcają do opalania się na plażach i kąpieli.

Pozostałe teksty