Duży gokart na pedały

Gokarty na pedały już jakiś czas temu przestały być postrzegane jako zabawki dla dzieci. To pojazdy, które są niezwykle stabilne i wygodne, a podróżowanie nimi sprawia wiele przyjemności także dorosłym osobom. Gokarty pozwalają na wycieczki po trudnych nawierzchniach i można dostać się nimi wszędzie tam, gdzie wąskie opony rowerowe nie dałyby rady.


Część dorosłych wręcz traktuje gokarty na pedały jako sprzęt do zabawy w off-road, z którym nie boi się utaplać w błocie i pokonywać własnych słabości. Co warto wiedzieć przed zakupem gokarta dla „dużych dzieci”?

Na co zwrócić uwagę kupując duży gokart?

Wiele osób szuka informacji o tym, na co zwrócić uwagę szukając gokarta, którym mógłby jeździć także dorosły. Oczywiście w pierwszej kolejności musimy wziąć pod uwagę jego gabaryty. Gokart dla dorosłych waży około 40-50kg i pozwala dorosłej osobie wygodnie usiąść na siedzeniu z nogami na pedałach. Duże gokarty są oczywiście mniej zwrotne i zwinne niż te dla maluchów. Dlatego najlepsze modele wyposażane są w skrzynie biegów, które pozwalają między innymi na jazdę do tyłu. Kupując nowy gokart warto wybrać model od dobrego producenta. Tylko solidnie wykonany pojazd może zagwarantować wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie. Pamiętajmy, że to sprzęt dość intensywnie eksploatowany w terenie, nie warto więc kupować pojazdu wątpliwej jakości.

Kwestia gustu

Jeśli chodzi o wygląd pojazdu, powinniśmy kierować się własnym gustem. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli dla dorosłych. Wśród nich można znaleźć gokarty w bardziej stonowanych kolorach, które nie rzucają się w oczy, ale także pojazdy pomalowane na intensywną pomarańcz, które z kolei zapewniają dobrą widoczność, a co za tym idzie – bezpieczeństwo na drodze. Dorośli często od pierwszego wejrzenia zakochują się w gokartach stylizowanych na pojazdy znanych marek. Przykładem może być gokart Berg Jeep Revolution BFR, do złudzenia przypominający prawdziwego, zgniłozielonego wojskowego Jeepa.

gokart-na-pedaly-berg-jeep-revolution-bfr.jpg

Źródło:https://www.sportking.pl/gokart-na-pedaly-berg-jeep-revolution-bfr/

Wygląd pojazdu nie jest kwestią przypadku. Gokart powstał na licencji danej Bergowi przez markę Jeep, jest więc zachwycającą miniaturą prawdziwej terenówki. Do pojazdów od czołowych producentów można dokupić różne akcesoria, które pozwolą nam na spersonalizowanie swojego pojazdu. Pamiętajmy jednak zawsze o tym, że priorytetowe dla nas powinno być bezpieczeństwo, jakie zapewnia nam producent pojazdu, a design powinien pozostać kwestią drugorzędną. Dlatego dobrym pomysłem jest zainwestowanie w gokart znanej marki. Dzięki temu możemy być pewni, że posiada on wszystkie europejskie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Pozostałe teksty