Parkuj przy lotnisku w Balicach i nie przepłacaj

Zamierzasz dojechać na lotnisko w Balicach własnym autem? A może chcesz kogoś odebrać swoim autem? W takim przypadku konieczne będzie znalezienie odpowiedniego parkingu. Do dyspozycji mamy parkingi należące do portu lotniczego oraz te, które należą do innych firm. Na co warto się zdecydować, aby nie przepłacać?


Parkowanie przy lotnisko kojarzy nam się przede wszystkim z dość wysokimi kosztami. Rzeczywiście, lotniska dyktują dość wysokie ceny, jeśli chodzi o parkowanie – zarówno to krótkoterminowe, jak i długoterminowe. Czasami jednak nie ma lepszego rozwiązania niż dojechanie do portu lotniczego własnym samochodem.

 

Pierwsze 10 minut za darmo

Ceny parkowania zależą głównie od tego, na jak długo będziemy chcieli zostawić swój samochód. Gdy potrzebujemy tylko paru minut, aby wysadzić pasażera lub wziąć go z lotniska, wtedy najlepszy będzie postój krótkoterminowy w strefie Kiss & Fly, która znajduje się przy drodze dojazdowej do terminalu na lotnisku Balice.

 

Pierwsze 10 minut parkowania jest całkowicie darmowe – musimy jednak pilnować czasu, ponieważ za każde kolejne, rozpoczęte 10 minut będziemy musieli zapłacić aż 10 złotych!

 

Parkowanie na dłużej – od 2 złotych za godzinę

Zasadniczo, parkingi długoterminowe oferowane przez lotnisko Balice pod Krakowem są dość drogie. Możemy zostawić auto na parkingu terenowym albo piętrowym. Cena za jedną godzinę na tym pierwszym to 9 złotych, z kolei na tym drugim to 10 złotych. Gdy będziemy przebywali na parkingu dłużej niż 5 godzin, zostaniemy skasowani jak za pierwszą dobę – odpowiednio 45 i 55 złotych.

 

Gdy chodzi o Balice parking nie musi być jednak wcale taki drogi. Możemy znaleźć tańsze oferty. Warto przede wszystkim sprawdzić okoliczne parkingi prywatne, które położone są w odległości kilkuset metrów od terminala. Tam ceny spadają nawet do 2 złotych za godzinę! Nie musimy również iść piechotą na lotnisko – wiele parkingów oferuje nam usługi transferów bez żadnych dopłat.

 

Zatem jeśli szukasz taniego parkingu przy lotnisku w Balicach, sprawdź wcześniej dostępne oferty i nie przepłacaj!

Pozostałe teksty