Chorwackie wyspy po sezonie: gdzie warto się wybrać?

Na terenie Chorwacji można wypoczywać przez cały rok. Latem przyciągają piękne plaże, jesienią i zimą wielkim zainteresowaniem cieszą się tutejsze miasta. A co mogą zaoferować chorwackie wyspy tym turystom, którzy planują na nich wypoczywać po zakończeniu sezonu turystycznego?Wyspy Chorwacji: na jakie warunki można tu liczyć?
 
Chorwackie wyspy to piękne wybrzeża i doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. To również niezwykła przyroda i klimat, który sprzyja turystom spragnionym wypoczynku. Chorwackie wyspy, które stały się wyjątkowo popularne wśród turystów, mogą się też pochwalić doskonałym zagospodarowaniem. Domki letniskowe w Chorwacji, które w przystępnej cenie można wynająć za pośrednictwem strony edom.pl, są tu wyjątkowo godnie reprezentowane. Na terenie Chorwacji czeka aż 55 tysięcy wakacyjnych domów oraz apartamentów, przy czym aż 17,5 tysiąca z nich znajduje się na malowniczych wyspach. Korcula, Brac i Pag to wyspy, które ze względu na swą popularność cieszą się najlepszym zagospodarowaniem. Tu za wakacyjne apartamenty dla 4 osób płaci się 800-900 złotych tygodniowo, choć nie brak i tańszych ofert. Można tu również znaleźć domki letniskowe, w których za 900-1000 złotych tygodniowo odpocznie cała rodzina. Które z chorwackich wysp warto odwiedzić jesienią?
 
Chorwackie wyspy po sezonie: gdzie warto się wybrać?
 
Letnie miesiące to czas, gdy każda z chorwackich wysp jest atrakcyjnym miejscem wypoczynku. A na które z nich warto się wybrać po zakończeniu sezonu? Dla tych, którzy postanawiają wypoczywać w Chorwacji jesienią, idealną propozycją są wyspy Dalmacji. Jesień trwa tu długo, a jej charakterystyczną cechą są dość wysokie temperatury. Jeszcze we wrześniu i październiku przekraczają one 20 stopni, dzięki czemu można w dogodnych warunkach odkrywać najpiękniejsze zakątki chorwackich wysp. W jaki sposób można spędzać tu czas po sezonie? Choć plażowanie często nie wchodzi w grę, wielu wspaniałych wrażeń mogą dostarczyć leżące na wyspach miasta. Nie brak na ich terenie wspaniałych zabytków. Pełna słońca wyspa Hvar, na której jesienią wypoczywa wielu turystów, może oczarować tak pięknymi ośrodkami, jak Stari Grad czy Jelsa. Starówka w mieście Krk to największa atrakcja na kolejnej wyspie, która zachwyca turystów bez względu na porę roku. Na wyspie Korcula również nudzić się nie można. Jesienią miło można spędzić czas na terenie miasta Korcula, którego historyczna zabudowa oczarowała już wielu turystów. Średniowieczna katedra, gotycki pałac oraz dom Marco Polo to najważniejsze atrakcje tego miasta, którym warto poświecić więcej uwagi.
 
Chorwackie wyspy latem są oblegane przez miłośników plażowania, morskich kąpieli i sportów wodnych. Moc atrakcji czeka tu jednak i na tych turystów, którzy postanowią je zwiedzić już po zakończeniu sezonu. Piękne miasta, będące wyspiarskimi stolicami, stanowią tu liczną i niezwykle ciekawą grupę miejscowości, którym trudno się oprzeć.
 

Pozostałe teksty