Ciekawe pomysły na sylwestra – czy wiesz już co będziesz robić w tym roku?

Spędzenie sylwestra w sposób ciekawy i nietypowy wymaga najczęściej znacznie wcześniejszego zaplanowania tego szczególnego dnia. Dlatego mimo, że mamy jeszcze sporo czasu, warto już teraz zastanowić się jak w sposób oryginalny i nietypowy pożegnać stary, a zarazem powitać nowy rok.
 Powszechnie mówi się, że do udanej zabawy wystarczy tak naprawdę grupa najbliższych przyjaciół i trochę spontaniczności. Oczywiście jest w tym sporo prawdy, jednak ile razy można powtarzać ten sam scenariusz sylwestrowy?  Czasem warto wybrać się gdzieś dalej lub pomyśleć o sylwestrowej alternatywie dla typowej domówki czy też imprezy na miejskim rynku lub w klubie – w końcu trzeba stale poszerzać horyzonty oraz spełniać swoje marzenia – dlatego o spędzeniu sylwestra warto pomyśleć już teraz, gdyż do końca roku nie zostało aż tak dużo czasu.

 
Część z omówionych niżej pomysłów będzie wymagała oczywiście pewnych nakładów finansowych, jednak biorąc pod uwagę wyjątkowość tego dnia, warto się czasem wykosztować. Pieniądze możemy pożyczyć nawet na kilka godzin przed imprezą, a inspiracje na sylwestrowe szaleństwo znajdziemy na Plus.google.com/+PozyczkomatPl.
 
AKTYWNIE
 
Wiele ofert nietypowego powitania nowego roku związanych jest z rozmaitą aktywnością fizyczną, która sama w sobie jest świetną alternatywą dla typowej, imprezowej formy tego szczególnego dnia.
 
  • Sylwester na skuterach śnieżnych
 
Świetna forma rozrywki dla wszystkich żądnych wrażeń adrenaliny i przygód.  Nocna wyprawa przez zaśnieżone góry i lasy na potężnych skuterach śnieżnych, które dojadą we wszelkie niedostępne miejsca. Punktem kulminacyjnym wyprawy może być ognisko i wspólna zabawa przy powitaniu nowego roku. Oczywiście drugą częścią imprezy jest powrót do bazy, przez równie dzikie i zaśnieżone tereny. Cena takiej nocy waha się w granicach 400 – 600 złotych od osoby.
 
  • Sylwester na basenie
 
Sporo większych ośrodków basenowych i aquaparków ma w swojej ofercie ciekawą imprezę sylwestrową, tak więc nawet w Polsce można spędzić sylwestra w samych kąpielówkach. Skąpe stroje, dobra muzyka, liczne gry, zabawy i konkursy, zjazdy na zjeżdżalniach i  masa świetnej zabawy. A jak wiadomo, zaledwie parę godzin spędzonych w wodzie potrafi naprawdę pozytywnie zmęczyć, tak więc o endorfinę i dobry humor nie ma się tutaj co martwić. Koszt takiej wodnej zabawy mieści się granicach 80 -100 złotych.
 
  • Sylwester na stoku
 
Równie wiele ośrodków narciarskich stara się przyciągnąć do siebie turystów w tę szczególną noc. Na wielu oświetlonych  trasach wyciągi działają do późnych godzin wieczornych, a część z nich działa nawet w noc sylwestrową, tak więc nowy rok można powitać dosłownie w nartach (czy też na desce snowboardowej). Poza ciepłym poczęstunkiem przy ognisku, organizowane są też różne atrakcje, takie jak na przykład nocny przejazd z pochodniami po lokalnych szlakach, który robi niesamowite wrażenie.  Koszt nocnego białego szaleństwa z dodatkowymi atrakcjami zamyka się w granicach 80 – 180 złotych.
 
KULTURALNIE
 
A może zacząć nowy rok od naprawdę sporej dawki kultury?
 
  • Sylwester w teatrze
 
Większośćgłównych teatrów w Polsce ma w swojej ofercie spektakle zaplanowane specjalnie na sylwestrowy wieczór. Choć każdy teatr ma indywidualny repertuar, to plan takiego wieczoru jest wszędzie mniej więcej zbliżony. Najpóźniej o 21 rusza przedstawienie (zarówno klasyka jak i współczesne spektakle), po których odbywa się uroczysty bankiet, loterie i zabawy. Jest to świetna forma zabawy sylwestrowej zarówno dla miłośników teatru, jak i dla osób, które na co dzień raczej preferują inne formy rozrywki. Cena biletów na taką noc waha się w granicach od 100 do 300 złotych od osoby.
 
 
  • Sylwester w operze
 
Podobnie jak i teatr, opera również może dostarczyć niezapomnianych wrażeń w sylwestrową noc. Większość koncertów również odbywa się  w porach wieczornych, tak aby o godzinie dwunastej powitać nowy rok lampką szampana na uroczystym bankiecie, na którym przewidziane są także tańce, rozmowy i poczęstunek. Tutaj cena, podobnie jak i w teatrze, waha się od 100 do około 300 złotych.
 
 
  • Sylwester w kinie
 
Sylwestrowa noc spędzona w kinie to gratka dla wszystkich miłośników srebrnego ekranu. W przeciwieństwie do opery czy też teatru, tutaj maraton kolejnych pozycji filmowych trwa praktycznie do samego rana, a w przerwach między filmami można liczyć na lampkę szampana i na poczęstunek w bufecie. Maratony bardzo często mają charakter tematyczny (komedie, dramaty, horrory, kino ambitne), dlatego też warto dobrać program pod swoje gusta filmowe, aby zapamiętać tę noc jako w pełni udaną i satysfakcjonującą. Koszt noworocznego maratonu w kinie to około 60 -150 złotych.
 
 
EGZOTYCZNIE
 
Jedną z ciekawszych propozycji na alternatywne spędzenie sylwestra jest totalna zmiana krajobrazu. Dlatego też dużą popularnością w biurach podróży cieszą się rozmaite oferty powitania nowego roku w tropikach – na ciepłej plaży, z drinkiem w kokosie, w rytmie fal ciepłego oceanu. Tutaj w zasadzie obowiązuje dowolność w wyborze kierunku świata – czy będzie to Tajlandia, Hawaje, Egipt czy Tunezja – z pewnością będą to niezapomniane wrażenia. W przypadku takiej wyprawy trzeba jednak liczyć się już z znacznie wyższymi cenami – minimalny koszt takiej wyprawy to około 1500 złotych od osoby za kilka dni pobytu.

Pozostałe teksty