Narciarski urlop w sercu Dolomitów

Spędzenie narciarskiego urlopu w jednym z ośrodków usytuowanych we włoskich Alpach jest pokusą, której każdego roku ulega wielu rodzimych turystów. Jednak jeszcze większą jest z pewnością perspektywa zimowego wypoczynku w samym sercu imponujących Dolomitów.


Narciarstwo i snowboard w Val di Fassa
 
Val di Fassa to niezwykle malownicza dolina, leżąca w centrum zachwycających majestatycznym charakterem pasma Dolomitów, w pobliżu słynnej Sella Rondy i lodowca Marmolada, obejmująca swoim zasięgiem aż 9 terenów narciarskich. W ośrodku, na wysokości sięgającej nawet 2500 metrów n.p.m., przygotowano ponad 200 kilometrów zróżnicowanych tras, idealnych zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych miłośników białego szaleństwa.
 
Idealne warunki do pielęgnowania sportowych pasji czekają również na snowboardzistów, którzy do swojej dyspozycji mają nie tylko trasy do swobodnych zjazdów, ale też naturalnie kształtowane uskoki. Z kolei amatorzy narciarstwa biegowego mogą z powodzeniem doskonalić swoje umiejętności szlakach o łącznej długości ponad 150 kilometrów.
 
Inne oblicza Val di Fassa
 
Pobyt w Val di Fassa to także idealna okazja na bliskie spotkanie z naturą, a najcenniejsze osobliwości przyrody odnaleźć można na obszarze utworzonych parków narodowych i rezerwatów. Znakomitym źródłem ukojenia dla ciała i umysłu, a jednocześnie świetnym sposobem na regenerację zmęczonych mięśni, będzie też wizyta w kompleksie basenów lub centrum odnowy biologicznej.
 
Poszukujący kolejnych wrażeń mogą zdecydować się na emocjonujący lot paralotnią lub spróbować swoich sił we wspinaczce górskiej i skałkowej. Świetnym urozmaiceniem narciarskiego urlopu może być również uczestnictwo w organizowanych cyklicznie zawodach dla amatorów, natomiast wielbicieli widowisk sportowych z pewnością dodatkowo ucieszy fakt, że w Val di Fassa odbywają się także zmagania profesjonalistów.
 
Jak zorganizować niezapomniany urlop?
 
Mimo ogromu atrakcji czekających na turystów w Val di Fassa, samodzielna organizacja wyjazdu jest nie lada wyzwaniem. Na szczęście w większości polskich miast można skorzystać z usług touroperatorów, między innymi Rainbow Tours. Przykładowo, w biurze podróży w Poznaniu z łatwością znajdziemy szereg ofert zimowych wojaży do Włoch, w tym również do Val di Fassa.
 
Val di Fassa, leżąca w samym sercu Dolomitów, to bez wątpienia doskonałe miejsce na zimowy urlop, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Pobyt w Val di Fassa to gwarancja narciarskich emocji, wspaniałych wrażeń i niesamowitych wspomnień, co sprawia, że pokusie wypoczynku w Alpach włoskich będziemy ulegać jeszcze chętniej niż do tej pory.

Pozostałe teksty