Polacy w Chorwacji: jak wypoczywamy w tym kraju?

Dla wielu Polaków wakacje w Chorwacji stały się najlepszą receptą na udany urlop. Zainteresowanie tym krajem zwiększa się z każdym sezonem. Z jakich możliwości wypoczynku korzystają tam turyści?
Familijne wyprawy
Chorwacja stała się idealnym kierunkiem dla tych, którzy chcą spędzić wczasy w rodzinnym gronie. W tym kraju czeka nas moc atrakcji, z których można korzystać bez względu na wiek czy osobiste zainteresowania. Ogromna różnorodność sprawia, że w Chorwacji każdy znajdzie dla siebie idealną rozrywkę. Ważne są też warunki pobytu w tutejszych ośrodkach wypoczynkowych. Dla rodzin liczy się przede wszystkim komfort, wygoda oraz poczucie prywatności. Nic dziwnego, że domy wakacyjne w Chorwacji stają się coraz atrakcyjniejszą propozycją, zwłaszcza że ofertę ich wynajmu łatwo znaleźć w sieci, np. na stronie edom.pl. Wygodny pobyt i niskie koszty wynajmu sprawiają, że polskie rodziny coraz chętniej korzystają z takiego właśnie rozwiązania. Znalezienie odpowiedniej kwatery na rodzinne wczasy ułatwiają im specjalistyczne portale internetowe, które prezentują tysiące ofert wakacyjnych domów i mieszkań.

 
Chorwacja dla miłośników morza
Większość Polaków wybiera się do Chorwacji ze względu na jej piękne plaże. Wspaniałe kąpieliska oraz malownicze plaże czekają na terenie Istrii i Dalmacji, choć za najciekawsze uznawane są te na wyspie Pag. Na niej nie brak też ciekawych propozycji dla tych, którzy lubią spędzać czas w sposób aktywny. Sporty wodne i wspinaczka to oferta, z której na Pagu może skorzystać każdy. Wiele atrakcji oferuje też Jelsa, będąca jedną z najciekawszych miejscowości na terenie wyspy Hvar. Miłośnicy portowych klimatów docenią też na Hvarze piękno tak ciekawego ośrodka turystycznego, jakim jest  Vrboska. Tu miłośnicy morza wypoczywają chętnie, delektując się nie tylko pięknymi widokami, ale i możliwościami uprawiania sportów wodnych.

Dla miłośników zabytków
Miłośnicy zabytkowych budowli również nie mają powodów do narzekania. Dla nich Chorwacja to przede wszystkim Dubrownik i jego potężne mury miejskie. Piękna starówka to kolejny walor miasta, które stało się turystyczną stolicą kraju. Moc wspaniałych zabytków czeka jednak i w innych miastach. Split i Pula to miejsca idealne dla tych, którzy chcą spotkać się z pamiątkami z czasów rzymskich. Zagrzeb wyróżnia się pięknymi, gotyckimi świątyniami oraz miejskimi pałacami, które czekają tu niemal na każdym kroku. W miastach leżących na wyspach, np. Hvar czy na Korculi, również czeka wiele cennych perełek średniowiecznej architektury. Warto się z nimi zapoznać w trakcie podróży po Chorwacji, gdyż każdy z tych zabytków ma ogromną wartość. 
 
Chorwacja to kraj, gdzie Polacy mogą wypoczywać w niezwykle atrakcyjny sposób. Rodzinny urlop w kameralnych miejscowościach, zwiedzanie historycznych miast oraz aktywny wypoczynek w nadmorskich ośrodkach turystycznych to oferty, z których polscy podróżnicy korzystają najchętniej.

Pozostałe teksty