Agadir, czyli główne miejsce na wakacje w Maroku

Maroko jest obecnie chyba jedynym krajem w Afryce Północnej, w którym nie dochodzi do żadnych zamieszek i niepokojów społecznych, co czasem ma miejsce chociażby w Egipcie czy Tunezji. Decydując się na wypoczynek w Maroku jesteśmy praktycznie skazani na jedną miejscowość, którą jest Agadir, jednak poza nią kraj oferuje wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia.Agadir jest najpopularniejszą miejscowością turystyczną w Maroku, jeśli udajemy się do biura podróży z zamiarem wycieczki do Maroka, to możemy być pewni, że większość wycieczek będzie właśnie do Agadiru. Miasto jest bardzo ważnym ośrodkiem w kraju, znajduje się tutaj m.in. międzynarodowy port lotniczy oraz port.

Położenie miasta zapewnia praktycznie idealne warunki do wypoczynku. Z jednej strony od środka kontynentu napływa gorące powietrze, z drugiej zaś znad Oceanu Atlantyckiego możemy odczuć podmuchy Świerzego, rześkiego powietrza.

Miasto jest obecnie najnowocześniejszym kurortem w całym Maroku, ogromny udział w tym mają turyści, którzy tłumnie wypoczywają w tym kurorcie, a dzięki pieniądzom które pozostawiają Agadir ma szansę rozwoju.

Główną ulicą w Agadirze jest Boulevard du 20 Aout gdzie skupia się życie towarzyskie. Znajdziemy tu także wiele kawiarni, restauracji czy sklepików. Jeśli w dzień spędzamy czas na plaży lub na wykupionej wycieczce fakultatywnej, to jest duże prawdopodobieństwo że wieczorem po wyjściu z hotelu dotrzemy właśnie tutaj.

Plaża w Agadirze w Maroku to jeden z głównych powodów dla których turyści tak tłumnie lubią tutaj przybywać. Plaża jest szeroka i długa na ok. 10 kilometrów. Drugi powód to oczywiście pogoda, średnia roczna temperatura w Agadirze wynosi około 20 stopni, a przez 300 dni w roku świeci słońce.

Zwiedzanie Maroka
Spędzając urlop w Agadirze, warto odwiedzić inne ciekawe miasta w Maroku, takie jak Rabat, Tanger,Meknes, Tetuan czy Marrakesz i Casablanca. Naszym zdaniem w pierwszej kolejności warto odwiedzić te dwa ostatnie, które postaramy się przybliżyć.

Casablanka (Casablanca) jest największym miastem w Maroku, mieszka tutaj ponad 3,7 miliona osób. Niegdyś Casablanca była stolica Maroka, aby ostatecznie oddać to miano miejscowości Rabat. Jednak miasto nadal jest bardzo ważnym punktem na mapie Maroka, szczególnie jeśli chodzi o przemysł, krzewienie kultury czy transport - tutaj znajdziemy największy port morski w Maroku. Niedaleko (około 30 km) znajduje się także międzynarodowy port lotniczy.

Casablanka znana jest także z wielu książek czy filmów. Dawniej miasto upodobali sobie kontrowersyjni artyści, którzy odnajdywali tu wenę twórczą, ale także wiele uciech jak alkohol czy spotkania z paniami lekkich obyczajów.

Marrakesz jest typową miejscowością arabską, znajduje się w Maroku, u podnóża gór Atlasu Wysokiego. Miasto zostało założone pod koniec XI wieku, początkowo jako niewielka ufortyfikowana osada, która z czasem rozbudowywała się coraz bardziej. Obecnie Marrakesz zamieszkiwany jest przez ponad milion osób.

Z punktu widzenia turystyki i podróży do Maroka, miasto nie jest atrakcyjne jeśli brać pod uwagę wypoczynek, nie znajduje się bowiem na wybrzeżu, lecz w głębi lądu. Jednak Marrakesz jest stałym punktem wycieczek fakultatywnych oraz objazdowych, a największą jego atrakcją jest słynny plac djemma el-fna. Słynie on z istnie berberyjskiej atmosfery, oraz targu, który rozpoczyna się tutaj zawsze przed zmierzchem.

Innymi ciekawymi zabytkami w Marrakeszu, które należy zwiedzić są Ogrody Agdal, Grobowce Saadytów oraz Meczet Alego ibn Jusufa.

Pozostałe teksty