Tatrzańskie Kościelisko – piękno w pełnej krasie

Zakopane to niewątpliwie najbardziej popularne tatrzańskie miasto, które od lat chętnie wybierane jest przez turystów. Jednak coraz większa komercjalizacja „zimowej stolicy Polski” nie odpowiada każdemu. Poszukujący komfortowego wypoczynku z dala od krzyczących reklam, głośnych klubów i zatłoczonych ulic coraz częściej wybierają mniejsze miejscowości położone w Tatrach. Tutaj jednym ze sprawdzonych kierunków jest Kościelisko.


Kościelisko – u podnóża Pasma Gubałowskiego

Kościelisko to wieś podhalańska licząca nieco ponad 3900 mieszkańców. Zlokalizowana jest około 5 kilometrów na zachód od Zakopanego – do zaledwie 10 minut jazdy samochodem. To jeden z najpiękniejszych podgórskich terenów w Polsce, który zachwyca panoramą Tatr, zielenią hal i lasów oraz regionalną architekturą.

Kościelisko zlokalizowane jest w Rowie Kościeliskimpomiędzy Tatrami a Pogórzem Gubałowskim. Zabudowania wsi dochodzą aż do Doliny Kościeliskiej w Tatrach – osiedla Kiry. W przeszłości Kościelisko składało się z 21 osiedli będących osadami pasterskimi, teraz to głównie miejscowość o charakterze wypoczynkowym.

Co ciekawego czeka w Kościelisku?

To doskonała baza wypadowa do wycieczek w Tatry – to stąd można rozpocząć pasjonujące wędrówki po Tatrach Zachodnich, również poszusować na nartach, wybrać się na jazdę na rowerach czy też pooglądać dziką przyrodę. Niezależnie od pory roku Kościelisko zachwyca swoimi widokami i ma rozrywki dla każdego – młodszego i starszego.

Czekają między innymi urokliwe doliny: Chochołowska, Lejowa i Kościeliska, liczne ścieżki rowerowe, miejsca do trenowania wspinaczki. Zimą zapraszają świetnie przyszykowane stoki narciarskie, w tym kompleks narciarski Szymoszkowa i centrum narciarsko-snowboardowe w Witowie, gdzie można zapisać się na zajęcia do znanej szkoły prowadzonej przez Jagnę Marczułajtis. W okolicy znajduje się również stadnina koni, baseny geotermalne, wypożyczanie skuterów śnieżnych i quadów. Każdy dzień będzie wypełniony po brzegi atrakcjami!

Gdzie nocować w Kościelisku?

Na wybierających Kościelisko przygotowano wiele propozycji noclegowych. Zapraszają pensjonaty, apartamenty, wille, ośrodki wypoczynkowe – jest w czym przebierać. Ceny są także zróżnicowane, dlatego każdy może wybrać dla siebie coś interesującego na swoją kieszeń.

Szukających komfortowego wypoczynku i wspaniałych widoków z okien zaprasza zlokalizowana w Kościelisku Willa Tatry. To tutaj na gości czekają przestronne pokoje z łazienkami, także w standardzie Deluxe, oraz mnóstwo udogodnień – kameralne mini SPA z sauną, jacuzzi, gabinetem masażu i fitness, restauracja, plac zabaw z torem przeszkód dla maluchów, szałas regionalny z grillem, by wspomnieć o niektórych. W Willi Tatry można także korzystać z profesjonalnej rehabilitacji. Z pełną ofertą można już teraz zapoznać się na stronie internetowej: https://www.willatatry.pl/.

Każdego, kto poszukuje komfortowego wypoczynku w Tatrach, ale nie w hałaśliwym Zakopanem, zachęcamy do bliższego zapoznania się z Kościeliskiem. To tutaj można wypocząć i korzystać z różnorodnych atrakcji przez okrągły rok. Warto zarezerwować noclegi już teraz!

Pozostałe teksty