Czy każda firma uzyska kredyt na dowolny cel?

Kredytów dla firm jest obecnie tak wiele, że nawet specjaliści do spaw ekonomii mają problem z wyborem najlepszych. Banki reklamują swoje produkty jako doskonale dopasowane do potrzeb klientów, atrakcyjne i na korzystnych warunkach. Chcą zachęcić osoby prywatne oraz przedsiębiorstwa, aby skorzystały ze specjalnie przygotowanych propozycji. Niestety nie wszystkie są uczciwe i satysfakcjonujące dla samych zainteresowanych. Regulaminy brzmią enigmatycznie, pracownicy informują tylko o zaletach, a na stronach internetowych próżno szukać jednoznacznie pozytywnych opinii. Okazuje się jednak, że Idea Bank bezdyskusyjnie walczy o rozwój wszystkich firm w Polsce i stara się pomagać najbardziej potrzebującym. Czy jest w stanie zaproponować idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców? Czy młode i niedoświadczone biznesy mają szansę na uzyskanie finansowania na dowolny cel?


Wśród podstawowych potrzeb początkującego przedsiębiorstwa znajduje się przede wszystkim zakup lub wynajęcie nieruchomości, wyposażenie biurowe, sprzęt specjalistyczny (maszyny i urządzenia), pojazdy firmowe, bieżące potrzeby, spłacenie poprzednich zobowiązań lub inwestycje. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji, strategii i wizji właściciela. Bez względu na cel uzyskanie kredytu dla firm z krótkim stażem nie jest wcale takie łatwe. Banki nie ufają działalnościom bez historii kredytowej i często przesyłają decyzję odmowną.

Inaczej jest w przypadku Idea Banku, który troszczy się o klientów biznesowych i wprowadza innowacyjne rozwiązania skierowane właśnie do osób przedsiębiorczych i prowadzących własną działalność. Na ich zainteresowanie zasługuje przede wszystkim kredyt dla firm (http://www.ideabank.pl/kredyt-na-start-plus-rok-bez-zus) na start, który zapewnia zwolnienie z płatności na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przez pierwszy rok. Skorzystać mogą z niego nawet raczkujące biznesy (zarejestrowane poprzedniego dnia) i uzyskać finansowanie aż do 350 000 zł. Okres spłaty ratalnej to nawet 120 miesięcy.

Za fenomenalny i bestsellerowy kredyt dla firm (http://www.ideabank.pl/pozyczka-bezzwrotna) uważana jest pożyczka bezzwrotna. Dostępna jest dla przedsiębiorców, którzy posiadają przynajmniej trzymiesięczny staż, przedstawią oświadczenie o aktualnej sytuacji finansowej oraz braku zadłużeń na rzecz US i ZUS. Za największy atut uważa się możliwość umorzenia spłaty kwoty pożyczki. Wystarczy posiadać przychody na firmowym koncie bankowym (co najmniej 1 000 zł miesięcznie), systematycznie spłacać odsetki oraz złożyć w terminie wniosek z prośbą o zwolnienie z długu.

Powyższe rozwiązania są przeznaczone dla świadomych i ambitnych przedsiębiorców, dążących do perfekcji i doskonałości. Warto podkreślić, że to przede wszystkim wielka szansa dla nowych w branży, którzy chcą rozwinąć skrzydła, spełniać marzenia zawodowe i wprowadzać nowoczesne technologie, ale nie posiadają funduszy na tak wygórowane cele.

Pozostałe teksty