Skok ze spadochronem? Teraz twoja kolej!

Marzysz o skakaniu ze spadochronem? Jeżeli wydaje ci się, że potrzebujesz do tego odpowiedniego przeszkolenia i treningu, nic bardziej błędnego. Obecnie skakać może praktycznie każdy. Wystarczy wybrać szkołę spadochronową oferującą skoki tandemowe.


skoki

Skoki tandemowe to okazja jedyna w swoim rodzaju dla wszystkich, którzy chcieliby poczuć adrenalinę i wiatr we włosach przy prędkości nawet 240 kilometrów na godzinę. Skoki w tandemie są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zapoznać się bliżej ze spadochroniarstwem, ale nie chcą jednocześnie na początek przeznaczać znacznych sum na ten cel. Jak w związku z tym skoczyć w tandemie?

Skok tandemowy – co warto wiedzieć?

Skoki w tandemie odbywają się w dwójkę, czyli skacze sam śmiałek oraz dodatkowo instruktor, który odpowiada za stronę techniczną wydarzenia. Uczestnicy spięci są ze sobą specjalną uprzężą. Stosuje się również tandemowe spadochrony i automaty, wobec tego kwestie bezpieczeństwa są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, a ryzyko naprawdę minimalne.

Do skoków w tandemie nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Odbywają się one tylko z wcześniejszym krótkim przeszkoleniem bezpieczeństwa, które zapoznaje skoczka z procedurą skoku. Nie trzeba również brać udziału w badaniach lekarskich. Wśród przeciwwskazań znajdują się głównie ostra niewydolność oddechowa i krążeniowa, epilepsja, niestabilność kręgosłupa oraz łamliwość kości. Również trzeba zmieścić się w limicie 100 kilogramów i mieć co najmniej 120-140 centymetrów zależnie od szkoły. Nie jest potrzebna specjalna kondycja, ponieważ lądowanie jest miękkie i nie stwarza ryzyka kontuzji.

Skok także na prezent

Skoki spadochronowe w tandemie to w związku z tym świetny pomysł, aby przeżyć niecodzienną podniebną przygodę. Również można zrobić dzięki nim niezwykłą niespodziankę swoim bliskim. Wystarczy tylko kupić voucher upominkowy w szkole spadochronowej, na przykład w Skydive pod adresem: http://www.skydive.pl/tandem-rejestruj/zaproszenie/.

Ile zapłacisz za skok w tandemie?

Za spełnienie swoich marzeń nie trzeba dużo płacić, chociaż na początek kwota może wydawać się spora. We wspomnianej szkole Skydive trzeba liczyć się z wydatkiem 549 złotych za skok z 3000 metrów (30 sekund swobodnego spadania) lub 700 złotych za skok z 4000 metrów (60 sekund swobodnego spadania). Dodatkowo można wykupić usługi wideofilmowania i fotografowania wydarzenia, by mieć świetną pamiątkę. To koszt około 250 złotych, ponieważ w skoku bierze wtedy udział dodatkowy uczestnik z profesjonalnym sprzętem.

Jeżeli chcesz przeżyć niecodzienną przygodę, w takim przypadku pomyśl o skoku spadochronowym – teraz twoja kolej!

Pozostałe teksty