Jaki piękny jest Szczecin!

Szczecin to jedno z tych polskich miast, które koniecznie trzeba odwiedzić, zwłaszcza, że jest to miejsce wyjątkowo ciekawe, a przy tym bardzo przyjazne turystom. Oprócz rozbudowanej bazy hotelowej, ostatnio powstają także licznie hostele, w których noclegi mają bardzo przystępne ceny więc jest to szczecińska opcja dla oszczędnych.


noclegi w Szczecinie

Dla mniej oszczędnych są mieszkania i apartamenty do wynajęcia więc zdecydowanie jest w czym przebierać. Z transportem, zwłaszcza tym tanim i ekonomicznym, także od niedawna nie ma żadnego problemu. Po kilometrach pięknych szczecińskich tras i ścieżek rowerowych mkną od zeszłego roku rowerzyści nie tylko na własnych rowerach, ale także na wypożyczanych rowerach miejskich. Zwiedzanie miasta na dwóch kółkach jest szczególnie pasjonujące. Zwłaszcza, że naprawdę jest co zwiedzać. Ze względu na swą skomplikowaną historię, Szczecin jest wyjątkowo ciekawy kulturalnie. Można się o tym przekonać odwiedzając liczne muzea i koniecznie Zamek Książąt Pomorskich. Oprócz miłośników historii, jest tu także mnóstwo atrakcji dla wielbicieli architektury i muzyki, którzy koniecznie powinni odwiedzić Filharmonię Szczecińską lub Teatr Letni w Parku Kasprowicza, w którym przez całe lato odbywają się koncerty.

Najciekawiej jednak chyba wygląda przyrodnicze oblicze tego miasta. Wiele parków i ogrodów, Puszcza Bukowa czy Zalew Szczeciński, to tylko niektóre ze skarbów Szczecina, które warto poznać.

Pozostałe teksty