Poznań na weekend

Planujecie wybrać się gdzieś na weekend? Odwiedźcie przepiękny Poznań. Stolica Wielkopolski ma wiele do zaoferowania przyjezdnym i nikt nie będzie się tutaj nudził. Niezwykłe zabytki, ładne położenie, świetne hotele oraz wyśmienite jedzenie to tylko nieliczne z atrakcji Poznania.


Co warto zwiedzić w Poznaniu? Przede wszystkim piękne Stare Miasto oraz klimatyczny i niezwykle romantyczny Ostrów Tumski z mostem Biskupa Jordana, gdzie zakochani przypinają swoje kłódki oraz Katedrą świętych Piotra i Pawła, patronów Poznania.

Warto udać się także do Palmiarni, by podziwiać choćby różowe kwiaty orchidei, palmy czy akwaria z egzotycznymi rybami .Warto wstąpić także do Muzeum Narodowego oraz Muzeum Pisarzy czy przypominającego średniowieczną twierdzę Centrum Kultury Zamek.

W południe koniecznie trzeba zobaczyć tańczące słynne poznańskie koziołki na wieży zegarowej poznańskiego rynku.

Aby nieco odpocząć po całodziennym zwiedzaniu warto wybrać się na poznańską Maltę, najlepsze tereny rekreacyjne, obejmujące m.in. rozległy park, jezioro, sztuczny stok, kolejkę wąskotorową  oraz termy, gdzie można poczuć się jak w SPA.

Na kolację warto wstąpić do najmniejszej restauracji w Polsce Vine Bridge lub Gospody pod Koziołkami, aby spróbować tradycyjnej kaczki z pyzami czy pyr z gzikiem. A na deser oczywiście słynne rogale marcińskie.

Ważną kwestią w planowaniu wyjazdu jest znalezienie odpowiedniego zakwaterowania. Oferta hotelarska Poznania jest bardzo bogata. Wybór zależy przede wszystkim od kwoty, którą możemy na to przeznaczyć, jak i standardu czy położenia obiektu. Niektórzy wolą hotel w samym centrum, inni w bardziej zacisznej okolicy. Warto wejść na którąś ze znanych stron rezerwacyjnych i poprzeglądać dostępne oferty hoteli, hosteli czy prywatnych kwater.

Na portalu Booking.com w rankingu zadowolenia gości i jakości świadczonych usług wygrywa Soda Hostel. To idealne miejsce dla każdego, zarówno młodych biznesmenów, studentów, rodzin z dziećmi oraz typowych podróżników tzw. backpackersów. Hostel oferuje nowoczesny design, dostępne dla wszystkich szybkie wifi, Play Station 3, darmową kawę i herbatę, wysoki standard wyposażenia pokoi, z których część posiada prywatną łazienkę oraz wiele udogodnień dla dzieci.

To także dobre miejsce na wyjazdy służbowe, mile widziane są firmy, które chcą zarezerwować dłuższe pobyty dla swoich pracowników.

SODA hostel&apartments powstał z myślą o wszystkich, którzy odwiedzają Poznań w poszukiwaniu wypoczynku, kultury i biznesu. Ten innowacyjny projekt, współfinansowany z funduszy unijnych, łączy hotelowy standard z hostelową atmosferą i chilloutem. Został za to wyróżniony rekomendacją największego na świecie serwisu turystycznego TripAdvisor! Do tego wszystkiego położenie w samym centrum Poznania i atrakcyjne ceny - wszystko to sprawia, że warto rozważyć ten hostel, planując swój pobyt w Poznaniu.

Warto spędzić wolny weekend w stolicy Wielkopolski .To miasto wielu możliwości, w którym nie można się nudzić i spędzony tam czas będzie zapewne niezapomniany.

Pozostałe teksty