Aktywne oblicze egipskich perełek

Sharm el Sheikh i Hurghada już od lat są najchętniej odwiedzanymi kurortami w Egipcie. Jednak te miejscowości, określane mianem egipskich perełek, oprócz wymarzonych warunków do efektywnej regeneracji sił stwarzają również szereg możliwości dla amatorów aktywnego wypoczynku.


Sharm el Sheikh na sportowo
 
Miejscowość Sharm el Sheikh po raz pierwszy pojawiła się w połowie XVIII wieku, może poszczycić się bardzo malowniczym usytuowaniem. Sharm el Sheikh otaczają wody Morza Czerwonego, imponujące pasma gór oraz sprawiająca wrażenie bezkresnej pustynia. Osoby preferujące aktywne formy spędzania czasu spotkać można w głównej mierze na ciągnących się wzdłuż wybrzeża plażach.
 
Pobyt w kurorcie to idealna propozycja dla miłośników sportów wodnych, a przede wszystkim surfingu, windsurfingu oraz nurkowania. Ostatni z wymienionych mają wspaniałą okazję podziwiać zapierającą dech w piersiach rafę koralową, a doświadczeni odkrywcy mogą nawet zdecydować się na wyprawę, której celem będą zatopione wraki statków. Natomiast na stałym lądzie na turystów czekają boiska do siatkówki i koszykówki, korty tenisowe, pole golfowe oraz stadnina koni.
 
Aktywny urlop w Hurghadzie
 
Hurghada, której powstanie datuje się na początek XX wieku, mimo swojej stosunkowo krótkiej historii zdążyła trwale zapisać się na jej kartach. Wpływ na to ma przede wszystkim ogromny potencjał miejscowości, który Hurghada zaczęła intensywnie rozwijać w latach 80. ubiegłego stulecia. Podobnie jak Sharm el Sheikh, również Hurghada może poszczycić się świetnymi warunkami do aktywnego wypoczynku.
 
Pasjonaci surfingu i windsurfingu podczas urlopu mogą spróbować swoich sił w konfrontacji z wymagającymi żywiołami, z kolei amatorów nurkowania bez wątpienia zachwyci bogactwo gatunkowe fauny i flory skrywanej pod powierzchnią Morza Czerwonego. Sportowe wakacje w Hurghadzie można wzbogacić rozgrywką golfową, meczem tenisowym lub uczestnictwem w safari, zarówno w wersji klasycznej, jak i podwodnej.
 
Jak zorganizować aktywne wczasy?
 
Planując aktywne wczasy w Egipcie, warto skorzystać z usług biura podróży, takiego jak Rainbow Tours, posiadającego niezwykle ciekawą ofertę wyjazdów do tego kraju, także w wariancie last minute. Dzięki temu możemy nie tylko zaplanować wycieczkę, ale też uzyskać wiele cennych wskazówek i porad, dotyczących możliwości organizacji czasu podczas pobytu, które dla aktywnych turystów będą szczególnie istotne.
 
Sharm el Sheikh i Hurghada są turystycznym marzeniem wielu rodzimych miłośników aktywnego wypoczynku. Co więcej, różne formy rekreacji ruchowej są też doskonałym sposobem na urozmaicenie urlopu, który z założenia ma upływać na beztroskim lenistwie na plaży i pozwalają poznać najsłynniejsze egipskie kurorty z całkiem innej strony.

Pozostałe teksty