Łączność w sytuacjach kryzysowych - radiotelefon

Sytuacje w których raj w jednej chwili staje się piekłem, zazwyczaj oglądamy w kinie lub telewizji. Często głównym problemem postaci filmowych jest brak kontaktu z rodziną lub przyjaciółmi. Czy można temu zaradzić?


Kryzysowe sytuacje zawsze dopadają nas, wtedy kiedy najmniej się tego spodziewamy np. podczas urlopu. Od kilku lat systematycznie rośnie popularność aktywnych form wypoczynku. Zwiedzanie zyskuje nowych fanów, znudzonych leżeniem na plaży czy basenie. Często także turyści korzystający z opcji all inclusive, wybierają wycieczki fakultatywne, których główną atrakcją jest np. rejs po morzu lub rafting. Również w kraju można zaobserwować zmianę trendu. Do łask rodaków wracają wakacje wypełnione przemierzaniem górskich szlaków czy żeglowaniem po mazurskich jeziorach. Planując urlop nie składający się wyłącznie z kąpieli słonecznych i zwiedzania pobliskich barów, warto pomyśleć o bezpieczeństwie podczas wypoczynku.

Podstawowe rzeczy z dziedziny bezpieczeństwa to odpowiednia do warunków atmosferycznych odzież i obuwie oraz proste zaopatrzenie medyczne. Jeżeli podczas wyprawy nie spotkają nas żadne przykre niespodzianki, wymienione wyżej przedmioty w zupełności wystarczą. Nie można jednak wykluczyć, że podczas przemierzania górskiego szlaku, nie nastąpi gwałtowne załamanie pogody i ktoś z członków wędrującej z nami grupy dozna jakiegoś urazu lub odłączy się od reszty ludzi i konieczne będzie wezwanie służb ratunkowych. W takiej sytuacji znakomitym rozwiązaniem będzie posiadanie w ekwipunku radiotelefonu, który możemy zakupić na stronie www.azstudio.com.pl. Urządzenie to może uratować życie w warunkach kiedy nie ma możliwości skorzystania np. z telefonu komórkowego. Radiotelefon w odróżnieniu od komórki nie potrzebuje infrastruktury zewnętrznej – nadajników sieci. Łączność odbywa się z wykorzystaniem fal radiowych. W ten sposób nasz sygnał – komunikat dociera do wszystkich odbierających na danym paśmie, korzystających z radiotelefonów, krótkofalówek czy CB w tym ratowników i osób znajdujących się w naszej okolicy.

Na wodzie przydatność radiotelefonu także jest nieoceniona. Urządzenie pozwala komunikować się z wybranym portem lub przystanią w celu uzyskania zgody na wejście. Przy użyciu radiotelefonu poznamy aktualną prognozę pogody i co najważniejsze w razie potrzeby wezwiemy pomoc, która w tak specyficznych warunkach jak woda, musi dotrzeć błyskawicznie.

Każdy rozsądny turysta powinien poważnie rozważyć zakup radiotelefonu (np. w sklepie www.azstudio.com.pl)  lub przynajmniej zapoznać się z ofertą urządzeń tego typu. Wybór jest spory, a większość sklepów gwarantuje fachowe doradztwo przy wyborze sprzętu.

Pozostałe teksty