Dlaczego warto odwiedzić Duszniki Zdrój?

W ostatnich latach obserwujemy wzmożone zainteresowanie małymi polskimi uzdrowiskami, które pod wieloma względami konkurować mogą nawet z najbardziej atrakcyjnymi zagranicznymi destynacjami turystycznymi. W przeciwieństwie do dużych kurortów, wypoczynek jest w nich stosunkowo niedrogi, dojazd prostszy, a w dodatku cieszyć się w nich można spokojną urokliwą aura przedwojennych kurortów. Duszniki Zdrój to z pewnością najatrakcyjniejsze z tego rodzaju miejsc w Polsce.


 
Dla ceniących spokój i aktywny wypoczynek
Pobyt w Dusznikach Zdroju szczególnie doceniają osoby, chcące wypocząć i się wyciszyć. Główna atrakcja miasteczka uzdrowiskowego, dusznicki park, znajduje się z dala od ruchliwszej części miejscowości, a wokół niego skupione są stylowe hotele i pensjonaty, stanowiące znakomitą bazę noclegową dla przyjezdnych. Jeśli ktoś zamierza oddać się błogiemu lenistwu, szczególnie wiosną i latem, to jest to najlepsze ku temu miejsce. Pobyt w Dusznikach umilają także liczne salony SPA, znakomite restauracje, a także ciekawe atrakcje kulturalne, takie jak recitale, koncerty czy przedstawienia.
Warto wspomnieć także, że ze względu na wyjątkowy mikroklimat, spokój i ciszę, a także przepiękną przyrodę, Duszniki Zdrój są idealnym miejscem na wypoczynek nie tylko dla osób starszych (jak do niedawna sądzono), ale także dla rodzin z małymi dziećmi, zmęczonymi tłumami dużych kurortów.
Osoby chcące aktywnie spędzić czas na Kłodzkiej Ziemi, także nie będą narzekać. W Dusznikach i ich najbliższej okolicy można intensywnie wypocząć w ruchu na wiele sposobów. Turyści bardzo często wybierają przemierzanie tras spacerowych podczas uprawiania nordic walking, narty zjazdowe lub biegowe, turystykę rowerową oraz konną, a także letni tor saneczkowy (znajdujący się w nieodległej Polanicy).
 
Dla małych i dużych
Duszniki Zdrój to wyjątkowe miejsce także ze względu na swoje położenie. Bliskość Czech oraz Gór Stołowych zachęca do ciekawych wycieczek. Dla starszych zwiedzających okolice Dusznik, niewątpliwą atrakcją są zdecydowanie szlaki turystyczne Parku Narodowego Gór Stołowych (a także Błędne Skały), Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku, czy liczne muzea oraz skanseny. Najmłodszym natomiast najbardziej podoba się muzeum zabawek Bajka, park rozrywki oraz Muzeum Żaby w Kudowie Zdrój.
W sezonie zimowym największą atrakcją całego regiony jest baza narciarska Zieleniec, którą warto odwiedzić także latem, ze względu na ogromne walory krajobrazowe.
 
Zarówno same Duszniki Zdrój, jak i ich najbliższe okolice, to ciekawy i niebanalny wybór, zarówno jeśli chodzi o letni wypoczynek, jak i ferie zimowe.
 
 

Pozostałe teksty