Last minute czyli oferta dla ludzi z refleksem

Oferta biur podróży jest tak różnorodna, że ciężko w jednej sekundzie wybrać coś dla siebie. Czasem na decyzję potrzeba kilku godzin a nawet kilku dni. Jeśli termin planowanej podróży jest dość odległy można się wahać nawet kilka tygodni. Czasem jednak decydują sekundy.


Planowanie wakacji to mądry i rozsądny zwyczaj. Można sobie na spokojnie wybrać kierunek podróży, zaplanować zwiedzanie miejscowych atrakcji turystycznych, sprawdzić co musimy zabrać ze sobą a co lepiej wypożyczyć na miejscu (np. sprzęt sportowy), wybrać hotel lub pensjonat i wiele innych rzeczy. Jednak zdarzają się w życiu gwałtowne zawirowania, które sprawiają, że wszystkie nasze plany biorą w łeb. Wystarczy nagła reorganizacja w pracy, przesunięty urlop, nagły wypadek losowy i całe planowanie trzeba zacząć na nowo. Pół biedy jeśli można sobie znowu zaplanować coś pół roku do przodu, a co gdy termin ewentualnego wyjazdu wypada pojutrze? Można oczywiście zostać w domu i dwa tygodnie oglądać z balkonu ulicę i okna sąsiadów, lub... skorzystać z oferty last minute, którą ma w swoim pakiecie każde przyzwoite biuro podróży. Świat na wyciągnięcie ręki od zaraz. Atrakcyjne miejscowości turystyczne w atrakcyjnej cenie. Czyż to nie brzmi kusząco? Nic tylko brać, wybierać, przebierać, decydować, kupować, byle szybko.

Czy ryzykujemy wybierając wycieczkę last minute? Oczywiście nie, jest to tak samo pełnowartościowa oferta jak każda inna. Czemu więc jest taka tania? Ano temu, że wyjazd zaplanowany jest na za dzień lub dwa, jeśli biuro podróży nie sprzeda wycieczki to straci finansowo. Last minute to nic innego jak wyprzedaż w pełni wartościowego towaru ze względu na zbliżający się graniczny termin przydatności do spożycia. W tym wypadku tym terminem jest data wyjazdu. Ze względu na podróż zbiorową (autokar, wyczarterowany samolot) nie można liczyć na to, że w cenie wycieczki da się dojechać na miejsce dzień lub dwa później. Dlatego jeśli chce się skorzystać z promocji trzeba decydować się szybko, w końcu trzeba mieć jeszcze czas na spakowanie się i przygotowanie do podróży. Last minute to oferta dla ludzi z refleksem.

Podkreślmy to jeszcze raz: oferta last minute jest pełnowartościową ofertą, bez żadnych ukrytych kruczków napisanych drobnym drukiem. Jedynym powodem obniżenia ceny jest bliski termin wyjazdu. W praktyce oznacza to, że osoba korzystająca z takiej oferty może liczyć dokładnie na to samo, co osoba,która wykupiła wycieczkę dwa miesiące wcześniej. Obie spędzą wakacje w tej samej atrakcyjnej miejscowości, będą mieszkały w tym samym pięciogwiazdkowym hotelu, wezmą udział w tych samych wycieczkach, będą mogły na równi korzystać z atrakcji hotelowych, ich posiłki będą wyglądały tak samo.

Można by pomyśleć, że to niesprawiedliwe, ale cóż... takie właśnie jest last minute. To oferta kierowana do tych, którzy potrafią podejmować decyzje szybko, są na tyle elastyczni, że nie muszą mieszkać w określonym hotelu (wystarczy, że trafią do konkretnego rejonu), nie mają ulubionych linii lotniczych, potrafią w razie potrzeby sami zapewnić sobie posiłki i.. w każdej sytuacji umieją się dobrze bawić!

Pozostałe teksty