Słoneczny Brzeg - rajskie piaski Bułgarii

Słoneczny Brzeg to miejsce magiczne, najstarsza miejscowość w Bułgarii, która czaruje ogromną ilością atrakcji. Znajduje się ono około 40 kilometrów na północ od Burgasu i stanowi idealny kurort dla rodzin z dziećmi, lecz także dla wszystkich miłośników cudownego plażowania i aktywnego spędzania czasu.
Bułgaria

Moc atrakcji i pięknych plaż w Bułgarii

Słoneczny Brzeg posiada aż 8 kilometrów przepięknych piaszczystych plaż naturalnych, które posiadają oznaczenia Błękitnej Flagi. Zasolenie wody jest tu o połowę mniejsze niż w Morzu Śródziemnym a temperatura wody wynosi od 20 do 26 stopni Celsjusza. Warunki są więc idealne do błogiego relaksu i radosnego spędzania czasu na ciepłym piasku. Można tu bowiem skorzystać z oferty różnorodnych sportów wodnych lub też po prostu zażywać niezwykle przyjemnej kąpieli.

Wieczorem, po szaleństwach na plaży można z powodzeniem rozpocząć szaleństwa w klubach, pubach czy dyskotekach. Na nieco bardziej spokojnych zaś czekają przytulne kawiarenki oraz spacer długim wybrzeżem.

Słoneczny Brzeg to także idealna baza wypadowa do wielu zakątków Bułgarii, takich jak miasta Burgas, Elenite, Sveti Vlas czy Ravda. Warto też odwiedzić prawdziwe muzeum w plenerze Nessebar. Niedaleko znajduje się także Istambuł. Zwłaszcza dla dzieci zaś atrakcją okaże się Action Aquapark, który znajduje się w zachodniej części kurortu.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem

Walutą w Bułgarii jest Lewa BGN, a wjeżdżając do tego kraju należy przestawić zegarek o godzinę do przodu. Nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, jednakże należy przestrzegać podstawowych zasad higieny i jadać w dobrych restauracjach.

W Słonecznym Brzegu znajduje się aż kilkaset hoteli, (wakacyjne oferty wczasów: Bułgaria last minute) także nie trzeba zbytnio martwić się o nocleg. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jednym z najbardziej eleganckich obiektów to Hotel Laguna Park a także 4-gwiazdkowy Hotel Kalina Garden. Bardzo często odwiedzane są również niezwykle komfortowy Hotel MPM Blue Pearl, Hotel Club Calimera Sunny Beach czy Hotel Slavyanski, który dodatkowo przyciąga niezwykle korzystnymi cenami.

Autor: Tomasz Kucharski z serwisu Bulgaria.pl

Pozostałe teksty