Aktywne wczasy na Wyspach Kanaryjskich

Wydaje Ci się, że Wyspy Kanaryjskie to tylko piękne plaże i wspaniała pogoda, pozwalająca wylegiwać się bez końca nad ciepłą wodą? Nic bardziej mylnego, na tym archipelagu wysp czeka na nas moc atrakcji, które zaskoczą nawet najbardziej wytrawnych turystów. To najlepsze miejsce na świecie, aby spędzić czas aktywnie – z dziećmi, ze swoją drugą połówką czy samemu.


Lanzarote
 
Na wyspie Lanzarote na pewno nie będziemy się nudzić! W tym niezwykłym miejscu powita nas krajobraz jak z innej planety – wyjątkowe połączenie ciemnych plam zastygniętej lawy z błękitem wody robi na turystach ogromne wrażenie. Na Lanzarote koniecznie odwiedzić trzeba muzeum słynnego artysty i ekologa Cesara Manrique, w którym dowiemy się wiele na temat miejscowej kultury i sztuki. Niezwykłe atrakcje przyrodnicze czekają na nas w Wulkanicznym Parku Narodowym Timanfaya, gdzie około 3 km pod ziemią zalega wulkaniczna lawa. Będąc na wyspie nie sposób też nie spróbować swoich sił podczas uprawiania sportów wodnych, takich jak na przykład wyjątkowo emocjonujący podwodny alpinizm.
 
Gran Canaria
 
Gran Canaria to wyspa idealna na wakacje dla rodzin – znajdziemy tu nie tylko przepiękne plaże, lecz również mnóstwo szkół nurkowych dla miłośników sportu na każdym poziomie, parków wodnych czy innych atrakcji dla najmłodszych. Z dziećmi możemy wybrać się także na wycieczki objazdowe, podczas których zobaczymy najważniejsze miejsca na wyspie. Wśród obowiązkowych punktów programu znajdzie się z pewnością stolica, Las Palmas, a w niej m.in. katedra św. Anny, Dom Kolumba czy krater Caldera de Bandama. Poszukując pełnych atrakcji wycieczek na Wyspy Kanaryjskie, warto przejrzeć dostępne w Internecie oferty biur podróży, na przykład na stronie Fly.pl. To dobry pomysł na lato 2014, lecz także na zimowy urlop, będący świetną alternatywą dla niskich temperatur panujących w Polsce.
 
Teneryfa
 
Jeżeli kochasz przyrodę i chętnie podziwiasz egzotyczną faunę i florę, wczasy na Wyspach Kanaryjskich będą idealnym wyborem. Szczególnie dużo przyrodniczych atrakcji czeka nas na Teneryfie – to właśnie tutaj możemy odwiedzić Park Narodowy del Teide z wulkanem Pico del Teide, będącym jednocześnie największym szczytem w Hiszpanii. Na wyspie nie brak też miejsc, w których możemy zobaczyć niezwykłe, egzotyczne zwierzęta, takich jak na przykład Loro Park – ogromny i nowoczesny ogród zoologiczny. Trudno pominąć też tak niezwykłe atrakcje, jak pływanie z delfinami czy podziwianie zwierząt morskich w największym na świecie akwarium. 

Pozostałe teksty