Rowerem przez Holandię

Wyprawa rowerowa to spore wyzwanie dla kondycji, jednocześnie może dostarczyć wielu wyjątkowych wrażeń. Jednym z ciekawszych miejsc, które warto odwiedzić tym środkiem transportu, jest Holandia. Ten piękny kraj można bardzo wygodnie zwiedzić na rowerze.


Rowerem do Holandii

Holandia to miejsce wyjątkowo przyjazne dla rowerzystów. W całym kraju znajdują się wygodne ścieżki i drogi przeznaczone specjalnie dla osób, które poruszają się jednośladami. Dlatego znalezienie interesującej trasy, która dostarczy wielu ciekawych wrażeń, nie jest większym problemem. Na miejscu nie ma również kłopotów z naprawą sprzętu, a także z wypożyczeniem roweru. 

Co warto zobaczyć w czasie rowerowej wycieczki po Holandii? Na trasie wyprawy powinny znaleźć się przede wszystkim najciekawsze miasta tego kraju, które są doskonale przystosowane do potrzeb osób korzystających z rowerów. Idealne warunki można znaleźć w Amsterdamie, gdzie na turystów czeka Rijksmuseum oraz Muzeum van Gogha. Warto również zajrzeć do Hagi, a także do Rotterdamu - największego portu w Europie. 

Oprócz pięknych miast na trasie powinny znaleźć się również interesujące krajobrazy. Holandia wydaje się mało atrakcyjna pod tym względem, jednak także tam można znaleźć piękne okolice. Szczególnie warty uwagi jest De Hoge Veluwe, czyli największy park narodowy znajdujący się w Holandii. Niezapomnianych wrażeń dostarczy także North Sea Route, czyli wyjątkowo malownicza trasa biegnąca wybrzeżem Morza Północnego. Wszędzie można bez problemu dojechać na rowerze. 

Oczywiście przed taką wyprawą należy pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu. Najważniejszy jest wybór dobrego roweru, który musi znajdować się w idealnym stanie technicznym. Najlepiej zdecydować się na rower turystyczny, przeznaczony na dłuższe wycieczki oraz do poruszania się po trudniejszym terenie. Chociaż ścieżki rowerowe w Holandii są doskonale przygotowane, nigdy nie uda się przewidzieć wszystkich warunków na trasie. Rowery elektryczne są za to dobrym rozwiązaniem dla osób, które obawiają się zbyt dużego wysiłku i zmęczenia w czasie wielodniowej wyprawy.

Pozostałe teksty