Warszawski Ursynów

Ursynów to jedna z największych dzielnic Warszawy, zajmująca jej lewobrzeżną część. Ta część została przyłączona do stolicy w 1951 roku, a od lat 70-tych, czyli czasu gdy powstały tu słynne bloki mieszkalne, Ursynów nazywany jest sypialnią stolicy, gdyż jest to największy zespół osiedlowy w stolicy.


Warszawski Ursynów
Ursynów to dzielnica sąsiadująca m.in. z Piasecznem czy z Lesznowolą, znajdująca się też niedaleko Lasu Kabackiego (który przy okazji odwiedzin Warszawy koniecznie trzeba zwiedzić, gdyż jest po prostu piękny). Do jej największych atrakcji należą Tory Wyścigów Konnych na Służewcu, gdzie cały czas odbywają się pasjonujące gonitwy.
Ursynów to, oprócz bycia sypialnią stolicy, również bardzo dobre miejsce do życia. Na terenie dzielnicy znajduje się wszystko, czego mieszkańcy mogą potrzebować na co dzień. Centra handlowe, kina, szkoły wyższe, szpitale i wiele więcej. Nie brak wszelkiego rodzaju usług, o jakich tylko można pomyśleć w wielkim mieście, a na przykład psycholog, kręgarz czy klub fitness, są tu dostępne niemal przez całą dobę. Wszystko by wygodnie mieszkać i dobrze się czuć.

Pozostałe teksty