Oferty last minute - wakacje na greckiej wyspie Korfu

Korfu to wyspa niezwykle ciekawa, która zachwyca przede wszystkim pięknem i różnorodnością plaż. Każda z nich jest nieco inna. Jedne są piaszczyste, inne żwirowe, jeszcze inne kamieniste czy piaszczysto-żwirowe lub żwirowo-kamieniste. Korfu jest niewielkie dlatego warto zwiedzić jak najwięcej miejsc, w każdym bowiem relaks smakuje nieco inaczej.


Grecja Korfu

Zatopić się w pięknie krajobrazów, a może dać się zaskoczyć czemuś nowemu?

Niezwykle romantyczne plaże można spotkać w Sidari, otaczają je malownicze zatoczki oraz klify, które zapierają dech w piersiach. Podziwiać wybrzeże można także na Przylądku Drastis, tutaj bowiem czeka plaża Sunset Logas Beach, która pozwala zatopić się w sobie obserwując niezwykłe morskie przestrzenie, klify i obieg słońca, a zwłaszcza jego zachodów.

Ciekawym miejscem jest także Paleokastritsa, które zaskakuje widokami i świetnymi miejscami do nurkowania. Można tutaj poznać plaże Korfu z nieco innej perspektywy i dać się ponieść rytmom muzyki oraz idealnym warunkom do biernego odpoczynku.

Jedną z najpiękniejszych plaż jest niewątpliwie Porto Timoni. Kusi ona spokojem i tym, że mało kto wie o jej istnieniu. Właściwie to dwie plaże, które przylegają do zatok znajdujących się w pobliżu i na których odpoczywanie jest naprawdę słodkim doświadczeniem, zwłaszcza gdy ceni się ciszę oraz przestrzeń.

Plaże typowo piaszczyste oraz takie, które zachwycą najmłodszych urlopowiczów

Turyści poszukujący plaż piaszczystych na pewno poczują się szczęśliwi w niedużej miejscowości Agios Georgios, bowiem czekają tutaj naprawdę wspaniałe miejsca. Cisza i spokój sprawiają, że relaks daje ogromnie dużo radości, a mięciutki złoty piasek pod stopami generuje przyjemność.
Niezwykłe piaszczyste plaże czekają również w Canal d’Amur, a otaczają je nieduże klify i wyjątkowo uformowane formacje skalne. To jedno z najbardziej urokliwych miejsc na całym Korfu. Rodziny z dziećmi natomiast niewątpliwie odnajdą się na plażach Glyfada, Agios Stefanos czy też Kalamaki, gdzie dno jest płytkie przez dłuższy czas, a widoki rajskie.

Korfu (www.grecja.com.pl/last-minute/wyspa-korfu.xml) to wspaniała okazja na niezapomniane wczasy dla wszystkich turystów, którzy cenią sobie wspaniałą pogodę oraz boskie plaże, na których można zapomnieć o troskach dnia codziennego. Dorośli, dzieci, zakochani czy większe grupy znajomych - każdy odnajdzie tu coś dla siebie. Poza tym różnorodność plaż sprawia, że nie sposób się tutaj znudzić.

Pozostałe teksty