Co nowego? (1)

Nowe wpisy na blogach podróżniczych


W tym tygodniu szczególnej uwadze czytelników Travel Reportera polecamy wpisy z bloga W pustyni bez puszczy. Autor, Polak pracujący w Arabii Saudyjskiej, prezentuje cykl wpisów dotyczących bardzo aktualnej obecnie tematyki imigrantów z Syrii (i nie tylko). Jest tu m.in. tekst o tym, że Arabia Saudyjska przyjęła 2,5 mln Syryjczyków, a także wpis pod tytułem Uchodźcy i emigranci. Czy tego właśnie chcemy? Polecamy także teksty o nieco innej tematyce, na przykład wpis o religiach przyszłości, a także artykuł o katastrofie budowlanej w Mekce.

 
Na blogu W pustyni bez puszczy pojawiła się także relacja o bardziej lokalnym, polskim kolorycie. Możemy z niej dowiedzieć się jakie atrakcje czekają na przyjezdnych w Kociewiu (Na grzyby czyli … zwiedzanie Kociewia). Opisom tego regionu poświęcone są także ostatnie wpisy z bloga Ruszaj w Drogę! (Ruszaj na Kociewie!).
 
Oprócz powyższych wpisów polecamy jak zawsze kolejnego kota z bloga Udaję się (Kot poniedziałkowy cd.) oraz bardzo ciekawy wpis na Vai la cara pt. Kultura zabijania, w którym przybliżana jest specyficzna kolumbijska mentalność oraz sylwetka Pabla Escobara.  

Pozostałe teksty