Bormio: niezwykły kurort

Na turystycznej mapie Włoch Bormio zajmuje ważne miejsce – szczególnie w okresie zimowym. Tutejsza stacja narciarska już dawno zdobyła międzynarodowe uznanie, a spędzenie tu ferii zimowych jest marzeniem wielu polskich turystów. Co warto wiedzieć o tym wyjątkowym kurorcie i jakie ciekawostki czekają w jego pobliżu?Bormio: zimowe oblicze Włoch
Tym, którzy chcą spędzić niezapomniane ferie zimowe we Włoszech, z pomocą przyjść może niejedno biuro podróży. Wśród tych, którzy odkryli potencjał te stacji narciarskiej i umożliwiają skorzystanie z jej atrakcji polskim narciarzom znalazło się BeeFree. Dlaczego warto odwiedzić Bormio? Bo tu czekają zarówno wspaniałe nartostrady, jak i tereny idealne dla miłośników narciarstwa biegowego. Swym urokiem może też zachwycić samo Bormio, które z pewnością warto zwiedzić w czasie pobytu w tym rejonie narciarskim.

Bormio i jego atrakcje
Jako najważniejszy ośrodek sportów zimowych w Dolinie Valtellina, Bormio oferuje turystom wiele atrakcji. Ciekawe trasy narciarskie oraz gorące źródła o leczniczych właściwościach sprawiły, że ta miejscowość stała się jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc we włoskich Alpach. Dzięki doskonałemu zagospodarowaniu oraz nowoczesnym wyciągom chętnych na wypoczynek w tym miejscu nie brakuje. Jedną z większych atrakcji są tereny pobliskiego Parku Narodowego Stelvio, na którego terenie doskonale czują się amatorzy wspinaczki oraz innych sportów ekstremalnych. W efekcie Bormio staje się ośrodkiem turystycznym, w którym można miło spędzić czas o każdej porze roku.

Okoliczne atrakcje
Pobyt w Bormio może sprawić wiele przyjemności, warto jednak opuścić na chwilę ten kurort i poświęcić nieco czasu na poznanie jego okolicy. Gdzie warto się wybrać na krótką wycieczkę? Wielu wrażeń dostarczyć może wizyta w Santa Caterina Valfurva – kameralnym miasteczku oddalonym o kilkanaście kilometrów od Bormio. Położenie w centralnej części Parku Narodowego Stelvio sprawiło, że i tu turystyka zaczyna odgrywać coraz większą rolę. Wiąże się z tym coraz dłuższa sieć szlaków pieszych oraz narciarskich, dzięki którym można poznawać piękno włoskich Alp w czasie wycieczek na biegówkach. Inną ciekawą miejscowością w pobliżu Bormio jest Isolaccia – kolejna miejscowość, która przyciąga terenami idealnymi dla pasjonatów narciarstwa biegowego. Z Bormio można się również wybrać na dłuższą wycieczkę do najważniejszego miasta w tej części Alp – Bergamo. Nie brak tu ciekawych zabytków z czasów średniowiecza i renesansu, których zwiedzenie może stać się miłym urozmaiceniem dla zimowych zabaw na stoku. 

Pozostałe teksty