Co nowego? (2)

Nowe wpisy na blogach podróżniczych


W tym tygodniu szczególnie polecamy kocie wpisy. Blog Udaję się jak zwykle prezentuje chorwackiego kota poniedziałkowego, tym razem z uroczym potomstwem. Wielbiciele kotów mogą się w tym tygodniu rozpłynąć z zachwytu gdyż Bałkany według Rudej zainteresowały się losem tureckich kotów. Wpis pt. Tureckie koty, czyli z życia bezdomniaka to ciekawy tekst o zaskakująco dobrym życiu jakie wiodą tureckie zwierzaki, a także o specyficznym podejściu Turków do psów i kotów.
 
Dla zwierzolubów mamy też relację z konnej jazdy w Gruzji (Azja-Gruzja-Jazda konna w Borjomi) oraz krótkie sprawozdanie z przygody na Madagaskarze, podczas której autorowi bloga Traveling Rockhopper próbowano sprzedać małego krokodyla (Madagascar - Meat or baby crocodile).
 
Zachęcamy do lektury dwóch ciekawych wpisów na temat stolicy Francji. W pierwszym (Tour de Paris cz.2) autorzy bloga Tam i tu – Luiza i Bartek zachęcają do zwiedzania Paryża na rowerze miejskim, a w tekście pt. Paryż na słodko, Ethno-passion podpowiada podróżnikom-łasuchom gdzie w Paryżu znajdziemy najlepsze słodycze i wypieki (Uwaga! Są nawet adresy!).

 

W tym tygodniu wielką atrakcją na Travel Reporter są wpisy o historycznej architekturze. Naszą uwagę zwrócił przede wszystkim tekst o bajkowo pięknym Wzgórzu Wiatraków na blogu Mój podróżnik. Polecamy także wpis z Direction Sweden pt. Medieval Stockholm/Średniowieczny Sztokholm o największych historycznych zabytkach stolicy Szwecji. Bardzo zaciekawił nas także tekst o Opactwie Saint Ouen (Rouen, Francja) z bloga Twoja podróż zaczyna się tutaj. To są naprawdę magiczne miejsca, które powinien znać każdy podróżnik.  

Pozostałe teksty