Włoskie miejscowości (kurorty) narciarskie

Włochy to cudowny kraj, nie tylko latem, ale i zimą. Można tu bowiem korzystać z atrakcji wspaniałych kurortów, które są rajem dla narciarzy. Słońce świeci tu nawet, gdy wszędzie widać tylko śnieg, a ośrodki zachwycają widokami, profesjonalnie przygotowanymi trasami i udogodnieniami, które sprawiają, że pobyt w nich jest prawdziwą przyjemnością.Madonna di Campiglio i ulokowana blisko niej Folgarida-Marilleva zapraszają

Jednym z najważniejszych miejscowości narciarskich we Włoszech jest niewątpliwie Madonna di Campiglio. Turystów z całego świata przyciągają tu przede wszystkim zapierające dech w piersiach krajobrazy i wspaniałe trasy zjazdowe umożliwiające szusowanie pełne emocji. Centrum ośrodka jest wyłączone z ruchu samochodowego, a oferta turystyczna jest naprawdę ciekawa. Poza tym prestiż tego miejsca, 150 kilometrów tras, szkółka narciarska rozpoczynająca edukację już wśród dzieci od 3 roku życia i specjalna dla niej trasa zjazdowa - to wszystko sprawia, że Madonna di Campiglio jest naprawdę wyjątkowa.

Warto także odwiedzić kurort znajdujący się 9 kilometrów dalej, czyli Folgarida-Marilleva, który posiada aż 120 kilometrów stoków, różnorodne trasy zjazdowe, oświetlone, z możliwością nocnego szusowania i dośnieżania. Poza tym tutaj także na dzieci czekają szkółki narciarskie, a także lodowisko, z którego notabene mogą przecież korzystać także nieco starsi.

Pięknie i pełne atrakcji Livigno, a może inne wspaniałe kurorty zimowych Włoch?

Niewątpliwie jednym z bardziej znanych kurortów narciarskich we Włoszech jest Livigno zobacz oferty wyjazdów: http://www.narty.wlochy.pl/wyjazdy-narciarskie/livigno.xml. Otaczają je takie masywy górskie jak Mottolino oraz Carosello. Ogrom atrakcji, ciekawostek i takich przyjemności jak jazda skuterem po lodzie czy wspinaczki sprawiają, że miejscowość ta jest niezwykle popularna wśród narciarzy, zwłaszcza, że oferuje ona aż 140 kilometrów tras zjazdowych.

Warto także dać się skusić i choć raz w życiu zajrzeć do Cortina d’Ampezzo, kurortu nie bez powodu nazywanego „Królową Dolomitów”, czy też odwiedzić Bormio lub skorzystać z 200 kilometrów tras ośrodka Cervinia-Breuil - jest w czym wybierać!

Włoskie miejscowości narciarskie kuszą nie tylko ulokowaniem, atmosferą i świetnie przygotowanymi trasami zjazdowymi, to także miejsca, które posiadają ogrom atrakcji przyciągających turystów z różnych zakątków świata. To idealny pomysł na urlop zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy. Włoskie słońce czeka!

Artykuł autorstwa redakcji serwisu narty.Wlochy.pl

Pozostałe teksty