Dlaczego warto jeździć na narty w Alpy?

Pierwszą odpowiedzią, zarówno zwykłego turysty poszukującego wypoczynku, jak i zawodowego podróżnika, będzie zapewne ,,Bo tam mnie jeszcze nie było!”. Coraz częściej wybierając podróżnicze destynacje kierujemy się zdrową ciekawością. Najwidoczniej, o czym świadczą wciąż rosnące liczby Polaków decydujących się na wyjazdy na narty we włoskie lub austriackie Alpy, stare dobre Zakopane już nam nie wystarcza. No i w Alpach, które mają dziesiątki wysokiej klasy kurortów narciarskich, jest mniejsze prawdopodobieństwo, że na trasie spotkamy drepczącego za nami sąsiada.


Coraz przystępniejsze ceny
Snowboard czy narty w Alpach to już coraz częściej nie przejaw snobizmu (choć nadal lepiej jest powiedzieć znajomym, że się wróciło z Austrii niż z Zakopca), a rozsądnego kalkulowania kosztów. Polskie biura turystyczne naprawdę dobrze dbają o to, by nawet w przypadku gdy zapłacimy więcej niż w Polsce, wydatek nam się opłacał. Nieporównywalnie wyższy standard usług i fantastyczna infrastruktura turystyczna są i będą magnesem dla turystów.
Za Alpami przemawia także to, że stosunkowo łatwo jest nam samodzielnie zorganizować tam pobyt i często obchodzimy się nawet bez pomocy organizatora (choć z nim jest dużo łatwiej). Bardzo popularna jest ostatnio ekonomiczna opcja mieszana, tzn. turyście dojeżdżają do alpejskiego kurortu na własny koszt, a na resztę pobytu oddają się w ręce doświadczonego biura podróży. Można tym sposobem sporo zaoszczędzić.

Bo liczy się wygoda
Warto wybierać Alpejskie wyjazdy na narty także ze względu na wygodę. W wielu przypadkach, zwłaszcza jeśli mieszkamy na północy kraju, dojazd w Alpy jest szybszy i wygodniejszy niż w polskie góry. Podróż klimatyzowanym autokarem po gładkich przejezdnych drogach, to nie to samo co kilkanaście godzin w aucie jadącym po zatłoczonych polskich wertepach.

Nie zapominajmy także o kolorycie lokalnym. Wyjazd w Alpy dla wielu osób to nie tylko okazja do wypoczynku, ale i do bliższego poznania na przykład austriackiego folkloru. Nie można także zapominać o tym, że choć polskie Tatry są piękne, to jednak alpejskie widoki także zapierają dech.

Wszystko to warto wziąć pod uwagę decydując się na rezerwację zimowego pobytu w górach, na co obecnie jest najlepszy czas.

Pozostałe teksty