Sopot - jak odpocząć w nadmorskim kurorcie?

W Sopocie każdego roku, tłumy turystów spędzają wakacje. Co sprawia, że miasto jest tak wyjątkowe?fot. Diego Delso, Wikimedia Commons, License CC-BY-SA 3.0

Uroki nadmorskich kurortów


Będąc w Sopocie, trzeba się wybrać przede wszystkim na piękną plażę. Jeśli dopisze nam pogoda, możemy się nawet nie zorientować, jak szybko mija czas i spędzić na zwiedzaniu cały dzień. Słynny "Monciak" - ulica pełną kawiarenek i restauracji, oferuje najlepszą sopocką gastronomię. Dużą atrakcją jest również przystań rybacka, w której każdego dnia można kupić świeże i wędzone ryby.


W sezonie plaża jest strzeżona, a liczne udogodnienia zachęcają do spędzenia na niej czasu z całą rodziną. Jako jedna z nielicznych posiada basenik ze słodką wodą, przeznaczony dla najmłodszych dzieci. Na całej długości plaży są też rozmieszczone różne atrakcje - dmuchane balony do skakania, czy zamki ze zjeżdżalniami.


Osoby, które wolą spędzać czas bardziej aktywnie, mogą skorzystać ze sprzętu wodnego, oferowanego przez liczne wypożyczalnie. Warto też obserwować stronę www Sopotu, ponieważ na plaży, w sezonie organizowane są na przykład turnieje siatkarskie.


Sopot to także uzdrowisko, w którym znajduje się pięć zakładów lecznictwa. Naturalne surowce lecznicze pomagają odpoczywającym w sanatoriach, przebyć okres rekonwalescencji.
W Trójmieście sporo jest także luksusowych hoteli, w których możecie odpocząć. Jednym z nich jest Bayjonn Hotel, stanowiący zarówno świetne miejsce na wakacyjne, jak i służbowe wyjazdy.

Hotel posiada system filtracji i cyrkulacji świeżego powietrza, co wpływa bardzo korzystnie na zdrowy sen i wypoczynek.

Tylko w Sopocie


Atrakcje, których nie dostarczy nam żadne inne miasto na świecie to oczywiście Festiwal w Operze Leśnej i wspomniany już wyżej "Monciak". 


Festiwal pod zmienną nazwą odbywa się w sierpniu od 1960 roku. Każdego roku do Sopotu zjeżdżają zarówno polscy, jak i zagraniczni artyści, żeby zawalczyć o jedną z najbardziej prestiżowych, krajowych nagród muzycznych - Bursztynowego Słowika.


Natomiast "Monciak" jest jednym z najczęściej i najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscem Trójmiasta. Ulica jest wyłączona z ruchu samochodowego, znajdują się przy niej głównie kluby, dyskoteki i restauracje, więc jeśli przebywając w Sopocie szukacie miejsca, w którym możecie miło spędzić wieczór - wybierzcie się właśnie tam. Ciekawostką, o której nie sposób nie wspomnieć jest tak zwany Krzywy Domek, znajdujący się pod numerem 53. Ta budowla, wyglądająca jak z nierealnego snu, mieści centrum handlowe i oddziały regionalne stacji RMF i RMF Maxxx.

Zabytki


Jeśli podczas pobytu w Trójmieście planujecie zwiedzać, jest kilka miejsc i obiektów, które w Sopocie trzeba zobaczyć. Jednym z nich jest najsłynniejsze molo w Polsce i zarazem najdłuższe drewniane molo w Europie.

Można śmiało powiedzieć, że jeśli nie odwiedziliście sopockiego mola, to tak naprawdę nie widzieliście miasta. Już od wejścia turystów wita napis "MOLO", który swoją czcionką przypomina jeszcze czasy PRL-u, a w miarę spaceru wzdłuż białych, drewnianych barierek przekonujemy się, że cały obiekt wygląda jak na starych pocztówkach. 


Warto także wspiąć się na wieżę widokową latarni morskiej, wybudowanej jeszcze w początkach XX wieku, która do dziś jest ważnym punktem dla żeglugi bałtyckiej.


Sopot to także miasto wielu pięknych pomników. Jednym z ciekawszych jest ten, przedstawiający sopockiego Parasolnika - Czesława Bulczyńskiego, który w latach 60-tych i 70-tych był prawdziwym symbolem miasta. Jego wyjątkowy ubiór i zwyczaj zagadywania turystów dał mu miano wyjątkowej "atrakcji". Warto więc pośród innych ciekawych miejsc zobaczyć także i to, które symbolizuje tak naprawdę gościnność Sopotu.

Pozostałe teksty