Dlaczego warto wybrać się do Urugwaju?

Urugwaj to niewielkie państwo Ameryki Południowej, położone nad Oceanem Atlantyckim, którego sąsiadami są Argentyna i Brazylia. Wycieczka do tego niezwykłego kraju nie jest kosztowna, ale z pewnością gwarantuje niezapomniane przeżycia.


Ostatnio o Urugwaju było głośno w mediach ze względu na legalizację marihuany w tym kraju – można ją palić, hodować, a także handlować suszem, ale tylko jeśli jest się pełnoletnim obywatelem państwa zarejestrowanym w sieci aptek. W Polsce legalne jest wyłącznie posiadanie nasion konopi, a także leczniczy olej CBD pozyskiwany z łodyg i nasion rośliny. Niezależnie jednak od dostępności marihuany w Urugwaju, warto wybrać się tam z innych powodów. Jakich?

Montevideo, czyli stolica Urugwaju, jest jednym z obowiązkowych punktów na mapie każdego turysty odwiedzającego ten kraj. Spacerując po starym mieście można zobaczyć budynki z czasów kolonijnych – obecnie mieszczą się w nich liczne restauracje, muzea, galerie sztuki i antykwariaty. Nowe centrum turystyczne położone jest z kolei w okolicach portu, gdzie można udać się do kina, klubu, teatru, czy zwiedzić Muzeum Karnawału (więcej o tym niezwykłym mieście można przeczytać na podroze.onet.pl. Oprócz stolicy warto zwiedzić także Colonia del Sacramento położone w Rio de la Plata, które należy do najpiękniejszych kolonialnych miasteczek, jakie znajdują się w Ameryce Południowej. Niezwykłą atmosferę tego miejsca można poczuć udając się na spacer po centrum pełnym malowniczych uliczek. Colonia del Sacramento to również dobra baza wypadowa do sąsiedniej Argentyny.

Najsłynniejszym kurortem turystycznym Urugwaju jest z pewnością Punta del Este – miasto znajduje się na malowniczym półwyspie jest odwiedzane przede wszystkim przez osoby spragnione wypoczynku na plaży. Turyści udając się do Punta del Este mogą wylegiwać się nad wodami oceanu, albo wybrać zatokę. Jest to również miejsce pełne barów i restauracji, dlatego z pewnością docenią je miłośnicy życia towarzyskiego. Z kolei turyści chętniej wybierający zacisze z dala od zgiełku miasta mogą wybrać się na wschód kraju. Znajdą tam moczary, laguny i strumienie będące domem licznych gatunków ptaków. Ponadto istnieje możliwość udania się na wycieczkę łodzią lub łowienia ryb na rzekach Negro i Urugwaj.

W typowej urugwajskiej kuchni króluje wołowina – przyrządza się ją najczęściej na grillu. Jeśli chodzi o desery, to zdecydowanie słodką specjalnością kraju jest dulce de leche, a więc odpowiednik polskiego kajmaku. Masa ta dodawana jest nie tylko do ciast, ale również do bułek, lodów i jogurtów. Będąc w Urugwaju należy też spróbować narodowego napoju tego kraju, czyli mate. Napar pije się wszędzie – w domu, w pracy, samochodzie, a nawet podczas spaceru.

Pozostałe teksty