Niebanalne rodzinne ferie w Tatrach

Wiele osób słysząc o rodzinnych wyjazdach w polskie góry, może mieć od razu niezbyt miłe skojarzenia. Z jednej strony wyjątkowo ciepła tegoroczna aura nie sprzyja raczej białemu śnieżnemu szaleństwu w rodzimym stylu, a z drugiej jakikolwiek wyjazd na narty, czy snowboard jest nielada wyzwaniem dla rodziców, szczególnie małych ruchliwych szkrabów. Na szczęście czasy, gdy po odpowiednio pomyślane i relaksujące formy wypoczynku trzeba było jechać za granicę, lub ze względu na dzieci z nich rezygnować, odeszły już do lamusa. Obecnie wiele wspaniałych polskich kompleksów wypoczynkowych oferuje usługi na najwyższym poziomie, specjalnie dedykowane rodzinom z dziećmi. W dodatku możemy z nich korzystać bez względu na pogodę, czego znakomitym przykładem jest aquapark Terma Białka w przepięknej Białce Tatrzańskiej.


tatry zachodnie

Fot. Piotr J / Wikipedia


Raj dla najmłodszych

Oczywiście szusowanie po stokach w Zakopanem czy w Nowym Targu to wspaniała rozrywka dla osób w każdym wieku, ale nie każdy i nie zawsze może z niej skorzystać w takim samym stopniu. Maluchy, początkujące w sportach zimowych, zazwyczaj nie są w stanie dotrzymać kroku rodzicom, a ci z kolei są sfrustrowani, gdyż nie mogą, zajmując się dziećmi, w pełni wypocząć na zasłużonym zimowym wyjeździe. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w rodzinnym wodnym parku rozrywki, specjalnie pomyślanym tak, by mali i więksi pływacy nie nudzili się tu nawet przez chwilę. Coraz częściej wiele rodzin, zamiast tradycyjnych form wypoczynku na białych stokach, decyduje się właśnie na pobyt w tego rodzaju kompleksach wodnych. Znakomitym i najczęściej wymienianym przykładem jest tu wspomniany aquapark Terma Białka, który zapewnia małym urwisom ogromną ilość wodnych atrakcji. Tą zabawą nie sposób się zmęczyć czy znudzić! Setki metrów całorocznych zjeżdżalni, wodospad, mokry plac zabaw czy wodna karuzela, cieszą dzieci w każdym wieku, zapewniając im ogromną porcję radości i niezbędnego wysiłku fizycznego, dostosowanego do ich wieku i przebiegającego pod czułą opieką przeszkolonych instruktorów oraz ratowników. Takie ferie swobodnie mogą konkurować z szusowaniem po stoku (lub być ich miłym uzupełnieniem), zwłaszcza, że podczas nich także można obcować z piękną tatrzańską przyrodą widoczną z każdego miejsca, na przykład podczas korzystania z zewnętrznych ciepłych basenów.

Relaks dla dorosłych

Wiele ośrodków spa & wellness w polskich górach udoskonala i urozmaica swoją ofertę tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zwykle, podczas gdy dzieci szaleją na zjeżdżalniach, albo pluskają się w brodzikach, dorośli mają wreszcie czas dla siebie i mogą z tego skorzystać w bardzo przyjemny sposób. Nie ma chyba niczego zdrowszego i bardziej relaksującego niż długa kąpiel w bani termalnej (Tatry w końcu słyną z ciepłych źródeł) połączona z masażem wodnym. Kąpiele w basenach z bardzo ciepłą i wysoko zmineralizowaną wodą nie tylko redukują stres i wspomagają psychiczną regenerację, ale także mają zbawienny wpływ na ciało i to nie tylko w przypadku zmęczenia popisami na śnieżnym stoku. Termy to idealna kuracja dla stawów i mięśni dotkniętych różnorodnymi schorzeniami, a także wspaniały sposób na poprawę kondycji naszej cery. Oczywiście, bardzo wiele osób wypoczywających w taki sposób potwierdza z uśmiechem na ustach, że najprzyjemniejszą częścią pobytu w wodnym kurorcie jest fakt, że dzieciaki są szczęśliwe, zajęte przez cały dzień i że dzięki temu dorośli mają wreszcie czas dla siebie. Liczne bary i restauracje, a także wygodne noclegi na każdą kieszeń (których też w Tatrach nie brakuje) sprawiają, że zabiegani na co dzień rodzice, nie muszą się w ogóle martwić o zaspokojenie potrzeb swoich pociech.

Tatrzańskie panoramy, błogi relaks i masaże, zadbane ciało i umysł, a do tego wybawione i przeszczęśliwe dzieci. Czy można sobie wyobrazić wspanialszy zimowy wypoczynek?!

Pozostałe teksty