Tym zaskoczy turystów Bangkok!

Ta egzotyczna stolica jest coraz lepiej znana polskim turystom, nadal jednak można znaleźć tu takie zakątki, które odwiedzane są dość rzadko. Czym zatem może zaskoczyć to tajskie miasto?


bangkok

Bangkok i jego turystyczne hity
Bangkok podbił serca turystów swą pełną kontrastów zabudową, wielkomiejskim gwarem oraz oazami ciszy i skupienia. To z jednej strony nowoczesna metropolia, w której życie toczy się w bardzo szybkim tempie. Z drugiej strony jest to miasto, w którym tradycja i przywiązanie do religii są doskonale widoczne na każdym kroku. Tutejsze świątynie należą do najważniejszych zabytków sakralnych kraju. Nic dziwnego, że Rainbow Tours wszystkie wycieczki do Tajlandii rozpoczyna właśnie od wizyty w Bangkoku i zwiedzenia jego najcenniejszych zabytków. Jakie to obiekty? Jednym z najważniejszych zabytków jest tu Świątynia Leżącego Buddy, równie ważnym miejscem jest Wat Traimit z posągiem Buddy wykonanym ze złota. Świątynia Świtu oraz leżąca w sąsiedztwie Wielkiego Pałacu Królewskiego Świątynia  Szmaragdowego Buddy to kolejne obiekty, które uczyniły tajską metropolię atrakcyjnym celem wycieczek.  Jest to jednak miasto mogące w dalszym ciągu zaskoczyć licznymi obiektami, które – mimo swego piękna – pozostają nieco na uboczu turystycznych zainteresowań.

Mniej znane oblicze gwarnego miasta
W pobliżu znanych świątyń i okazałych kompleksów pałacowych znajdują się piękne obiekty, które w czasie szybkich wycieczek po mieście zwykło się pomijać. Zdaniem miłośników Tajlandii warto tym mniej znanym obiektom poświecić nieco uwagi, gdyż i wśród nich nie brak architektonicznych perełek.  Jedną z większych osobliwości Bangkoku jest Dom Jima Thompsona – własność biznesmena, który tak zachwycił się tajską sztuką, że postanowił wznieść swój oryginalny dom inspirowany azjatycką architekturą. Dziś w jego wnętrzu mieści się ciekawe muzeum biograficzne. Wielką atrakcją może się okazać również spacer po najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta, która powstała na przełomie XIX i XX wieku. Bulwar Ratchadamnoen Klang, znacznie lepiej znany polskim turystom jako Królewska Promenada. Miejskie parki i dzielnice mniejszości narodowych to kolejne rarytasy, które pokazują różnorodne i pełne kontrastów oblicze tajskiej stolicy.
Znane i nieco mniej znane oblicze miasta może zaskoczyć swym pięknem i różnorodnością. Pływające targi, malownicze mosty – oto dodatkowe atrakcje, na które warto zwrócić uwagę w czasie pobytu w tym mieście. Tu najlepiej można poczuć atmosferę tajskiej kultury, która w ostatnim czasie tak mocno zafascynowała turystów z Europy.

Pozostałe teksty