Najlepsze rejony narciarskie w Austrii

Odwiedzana chętnie przez miłośników aktywnego wypoczynku Austria sławę zdobyła głównie jako kraj przyjazny narciarzom. W których regionach miłośnicy sportów zimowych mogą liczyć na najlepsze warunki?Austria dla narciarzy

Dla narciarzy ważny jest nie tylko wybór ośrodka sportów zimowych, ale i odpowiedniej kwatery. Niska cena oraz przestrzeń to wymarzone cechy rodzinnego lokum na zimowe ferie. Na stronie edom.pl można znaleźć wiele ofert, dzięki którym wypoczynek w Austrii stanie się jeszcze większą przyjemnością, a za pomocą tego portalu można znaleźć blisko 28 tysięcy wakacyjnych mieszkań oraz domów. Większość z nich znajduje się na terenie popularnych ośrodków narciarskich. Ponad 11 tysięcy kwater w Tyrolu i około 2 tysięcy lokali z terenów Karyntii – oto najlepszy dowód na doskonałe przygotowanie Austrii do przyjęcia narciarzy. Czy za możliwość korzystania z wygody w tak pięknym otoczeniu trzeba zapłacić majątek? Nie – apartamenty z pełnym wyposażeniem dla 4 osób można znaleźć już za tysiąc złotych tygodniowo, dzięki czemu można bez ograniczeń szaleć na stokach.

Tyrol dla narciarzy

Alpejska sceneria, potężne lodowce i piękne doliny – oto atrakcje najważniejsze w tej części kraju. Tyrol jest jednocześnie ostoją wyjątkowej kultury, z którą można się tu zetknąć niemal na każdym kroku. O roli tego rejonu w promocji i rozwoju sportów zimowych najlepiej świadczy sława tutejszych miast oraz ośrodków sportów zimowych. Sam Innsbruck zyskał popularność jako miejsce organizacji igrzysk zimowych, a już w latach 30. XX wieku miasto było organizatorem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym.
Dziś większość tyrolskich ośrodków może się poszczycić doskonałymi warunkami do jazdy na nartach oraz snowboardzie. Czeka tu ponad 100 ośrodków narciarskich, które łącznie dysponują potężną siecią tras zjazdowych. Najnowocześniejsze ośrodki znaleźć można w rejonie Innsbrucku oraz miasta Lienz, które samo w sobie zasługuje na zainteresowanie. Moc zabytków i bliskość wspaniałych stoków – to recepta na udany wyjazd na narty do Austrii. Nowoczesne wyciągi w regionie Axamer Lizum czy też pełen słońca Sillian to najbardziej popularne ośrodki narciarskie w pobliżu najważniejszych i najciekawszych miast tyrolskich.

Karyntia: narciarski raj

Równie atrakcyjna dla narciarzy jest Karyntia, na terenie której można liczyć nie tylko na dobre warunki śniegowe, ale i na sporo słońca. Nassfeld, Bad Kleinkirchheim czy też lodowiec Mölltaler Gletscher – te punkty na zimowej mapie Karyntii już dawno zajęły ważne miejsce. Podobnie jak w Tyrolu, tak i tu można korzystać z dobrze utrzymanych tras zjazdowych oraz komfortowo urządzonych kwater. W pięknej okolicy, pełnej malowniczych dolin i alpejskich szczytów, każdy może wypocząć w aktywny sposób. Nie brak tu jednocześnie miejsc kuszących ciszą i spokojem. Kameralna atmosfera panująca w Alpach Karynckich sprzyja tym, dla których wypoczynek w górach ma być przede wszystkim szansą na zrelaksowanie się i odzyskanie spokoju ducha.

Pozostałe teksty