Bodrum w Turcji - czym zachwyca?

Bodrum to niezwykle magiczne tureckie miasto, które idealnie nadaje się na wakacyjne szaleństwa. Prócz licznych miejsc, w których zabawa trwa do świtu można tutaj wypoczywać pośród skalistych zatoczek, które przypominają fiordy, krystalicznie czystej wody i wspaniałej pogody. Miasto to bywa kierunkiem często wybieranym przez turystów - nic w tym dziwnego, nie sposób się bowiem tutaj nudzić.
Zamek św. Piotra, jeden z siedmiu cudów świata, czyli ruiny Mauzoleum i o wiele więcej

Będąc w Bodrum warto zwiedzić zabytkowy zamek świętego Piotra, w którego wnętrzu znajduje się muzeum Archeologii Podwodnej. To naprawdę ciekawe miejsce zarówno pod względem architektonicznym jak i kolekcji, którą kryje owe muzeum. Dobrze zarezerwować sobie więcej czasu na odkrywanie tego zakątka.

W mieście tym czeka również jeden z siedmiu cudów świata, czyli Mauzoleum, a raczej jego ruiny, które pozwalają poczuć ogrom i wspaniałość tego miejsca, a także zew zamierzchłej historii. Warto także odwiedzić stare miasto pełne skarbów oraz zabytkowy teatr. Spacer wśród tych perełek tureckiej metropolii pozwoli poczuć klimat i atmosferę tej części świata oraz zanurzyć się w barwach, dźwiękach i opowieściach z dawien dawna.

Odkrywanie kolorów Bodrum wśród bazarów, wiatraków i ciepłego morza

Bodrum to także wspaniały port pełen żaglowych łodzi, które cały czas wypływają z miasta oraz tureckie bazary. Można na nich zobaczyć całe bogactwo tej części świata, warto jednak pamiętać o podstawowej zasadzie targowania się, bowiem zapłacenie ceny wywoławczej oznacza tutaj brak szacunku.

Po owocnych zakupach, mając jeszcze siły na spacer, można odwiedzić pomnik Kemala Ataurka, tureckiego bohatera oraz wypocząć na plaży Halk wśród słońca, malowniczych widoków i atmosfery relaksu.

Bodrum to także świetne miejsce wypadowe dla wszystkich miłośników rejsów na przykład na wyspę Karaada oraz wspaniały kierunek dla tych, którzy kochają nieśpieszne zwiedzanie miasta poprzez spacerowanie wśród urokliwych drzew oliwnych.

Miasto to ma wiele twarzy. Jako kierunek zachwyca (Bodrum na wczasy na Turcja.com.pl) nie tylko ilością dyskotek, pubów i klubów, lecz także zabytkami, wielobarwnymi bazarami czy ciekawą architekturą. Charakterystyczne wiatraki czy takie cuda jak Mauzoleum sprawiają, że miejsce to na długo pozostaje w pamięci. Bodrum to kurort, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, by się zrelaksować, zafascynować czy też bliżej poznać turecką kulturę.

Autor: Turcja.com.pl

Pozostałe teksty