Puzzle dla fanów podróży


Chcielibyśmy podzielić się z Wami odkryciem, które bardzo nas zainspirowało. Są to puzzle podróżnicze z wydawnictwa Edipresse Książki. Kolekcja jest naprawdę wyjątkowa, gdyż pochodzi ze zbiorów zdjęć zrobionych przez samą Beatę Pawlikowską, legendę polskiego podróżnictwa. Niczym małe dzieci (puzzle są dla osób w wieku od 3 lat) wciągnęliśmy się, najpierw w układanie puzzli, a potem w wyszukiwanie informacji na temat znajdujących się na nich zwierzaków. Choć wszystkie puzzle z kolekcji wyglądają interesująco, wybraliśmy te przedstawiające śnieżne małpy z parku Jigokudani. Zabawa była świetna (doskonały reset po stresującym tygodniu), ale pełnię szczęścia poczujemy dopiero wtedy, gdy sami odwiedzimy małpy w ich naturalnym środowisku.
 
Makaki japońskie, żyjące w Jigokudani, zimą przybywają do gorących źródeł i trudno im się dziwić. Zanurzenie się w parującym akwenie, podczas gdy dookoła widać tylko lasy i klify spowite pokrywą śnieżną, musi być niezwykle przyjemnym doświadczeniem. Kiedyś makaki przychodziły tu tylko w ciągu dnia i to zimą, na letni i nocny wypoczynek wybierając bardziej odległe, bezpieczne kryjówki. Obecnie jednak, gdy są dokarmiane przez pracowników parku (turystom jest to surowo wzbronione) kręcą się w pobliżu cały czas. Zwierzęta, o ile się ich nie dotyka i nie drażni, są bardzo pokojowo nastawione i nie mają nic przeciwko fotografowaniu ich chwil przyjemności w gorącej kąpieli. Nic dziwnego, że Interenet oszalał na ich punkcie, a ich zdjęcia są wszędzie. Od razu widać, że to wdzięczni modele. Ze wszystkich atrakcji prefektury Nagano, śnieżne małpy wydają nam się najciekawszym zjawiskiem.
 
Takie puzzle będą na pewno idealnym prezentem dla małego podróżnika. A co Wy myślicie o takiej puzzlowej promocji turystyki?  

Pozostałe teksty