Co nowego? (26)


W tygodniu polecamy w pierwszej kolejności dwa wpisy o naszym ulubionym polskim mieście, Wrocławiu. Blog Bałkany według Rudej publikuje wpis pt. Wrocław, Festiwal Równoleżnik Zero oraz Wrocławskie Zoo, a Całe życie w podróży Ogród Japoński, Zoo, Hala Studencka czyli weekend we Wrocławiu. Gdybyście chcieli się gdzieś wybrać na niebanalny wypad wiosenny, to w tych tekstach znajdziecie wiele wskazówek.
 
W tym tygodniu jest na blogach także bardzo zwierzęco. Polecamy szczególnie (jak chyba co tydzień) wpisy z Udaję się (kot vol. 41: Charlie i Wspaniałe zwierzęta Karnataki) oraz z Traveling Rockhopper (Tibet - Cat). Bardzo spodobał nam się także tekst i zdjęcia z Foki z Fukuoki pt. Arashiyama, czyli małpy i bambusy. Zachęcamy do oglądania i czytania.
 
Na koniec chcielibyśmy jeszcze dodać coś z zupełnie innej beczki. Gdybyście szukali inspiracji i motywacji do kolejnych podróży, obejrzyjcie koniecznie nowy film Wernera Herzoga pt. Królowa południa. Film jest poświęcony żyjącej na przełomie XIX i XX wieku brytyjskiej podróżniczce i pisarce Gertrude Bell. Uważamy, że jest inspirujący szczególnie tam, gdzie bohaterka zachowuje się jak rasowy bloger podróżniczy, spisując wszystkie wrażenia z podróży po piaskach Arabii. Nie przestaje nawet jadąc na wielbłądzie! Rola Nicole Kidman mniej nam się spodobała, ale za to widoki wspaniałe :)

Pozostałe teksty