Wycieczki na Malediwy – oaza spokoju dla spragnionych relaksu

Bajkowe widoki oraz białe piaszczyste plaże sprawią, iż urlop na wyspiarskich Malediwach, położonych na Oceanie Indyjskim, dostarczy chwili relaksu osobom, pragnącym przenieść się w inny wymiar, do krainy, gdzie nie liczy się czas. Wspaniałe zabytki miasta Male pozwolą zaś bliżej poznać kulturę kraju.

malediwy


Malediwy – co warto wiedzieć, wybierając się w podróż? Zwyczaje, pogoda

Na Malediwach występują dwie pory roku: sucha oraz deszczowa. Osoby, planujące niezapomniany urlop na rajskich wyspach, powinny wybrać się na wczasy w okresie od grudnia do kwietnia. W maju rozpoczyna się bowiem pora deszczowa. Przed podróżą warto również zapoznać się z miejscowymi zwyczajami. Ze względu na wyznawaną religię, islam, wybierając się na Malediwy należy pamiętać o zakazie wwożenia ze sobą alkoholu.

W samolocie konieczne jest wypełnienie specjalnej deklaracji, która potwierdza, iż turysta nie posiada ze sobą procentowych napojów. Kolejnym ograniczeniem jest zakaz opalania się w bikini na plażach publicznych, co nie obowiązuje jednak na plażach prywatnych. Znajomość obyczajów gwarantuje udane wakacje i bezstresowy wypoczynek, dlatego też przed egzotyczną wyprawą należy odpowiednio się do niej przygotować.

Malediwy – atrakcje turystyczne wysp, zwiedzanie, plaże i sporty wodne

Miłośnicy zwiedzania, podczas wakacji na Malediwach, koniecznie powinni wybrać się do stolicy kraju – miasta Male. Miejscowość zachwyca pełnymi uroku, kameralnymi uliczkami, wspaniałymi meczetami, wśród których na wyróżnienie zasługuje The Grand Friday Mosque oraz Pałacem Prezydenckim. Historię państwa można zaś poznać dzięki wizycie w bogatym Muzeum Narodowym. Amatorzy nurkowania poczują się na Malediwach jak w raju. Piękne błękitne laguny, bogate królestwo koralowców, różnobarwne ryby oraz stare wraki statków dostarczą niezapomnianych przeżyć.

Podziwianie podwodnego świata to z całą pewnością jedna z największych atrakcji podczas wypoczynku na Malediwach. Najwięcej przeżyć, na głodnych wrażeń pasjonatów nurkowania, czeka na atolach: Raa, Ari i Male. Malownicze wybrzeże jest również często odwiedzane przez miłośników surfingu, spragnionych zastrzyku adrenaliny. Białe piaszczyste plaże i dzika przyroda stwarzają zaś idealne warunki do relaksu.

Uroki bajkowych wysepek

Wakacje na Malediwachhttp://www.malediwy.com.pl - to doskonała okazja do wypoczynku wśród zapierającego dech w piersiach krajobrazu oraz aktywności w przejrzystej lazurowej wodzie. Bogactwo podwodnego świata, atrakcje miasta Male oraz spokojna atmosfera sprawią, iż wycieczka na Malediwy może stać się przygodą życia.

Pozostałe teksty