Duże finanse stojące za popularnymi platformami do loterii

Kwestie finansowe największych loterii, postaramy się opisać na przykładzie naszego, rodzimego Totalizatora Sportowego. Jak wiemy, jest on w 100% własnością Skarbu Państwa a dochody, jakie uzyskuje ze sprzedaży kuponów musi przeznaczać zgodnie ze swoją misją społeczną.

Jak wygrać w lotto?


Warto zauważyć, że dzięki temu dofinansowywana jest kultura, sztuka czy inicjatywy sportowe. Każdego roku dochód platformy loteryjnej jest inny. Wiele zależy od wysokości wygranych – jeśli kumulacja lotto trafi się chociażby kilka razy więcej niż w roku poprzednim to łatwo zauważyć, że Totalizator Sportowy w swojej puli będzie miał znacznie mniejsze środki.

Roczne zarobki oscylują wokół średniej kwoty 300 mln złotych. Co ciekawe, Polacy wydają na kupony nawet 3 mld złotych. Do budżetu państwa idzie z tej puli nawet połowa, reszta na sport czy kulturę. Warto przy tym zauważyć, że Totalizator Sportowy zaangażował się też w walkę z uzależnieniem od hazardu i każdego roku przeznacza na leczenie uzależnionych hazardzistów około 22 mln złotych.

Wylicza się, że nawet co drugi Polak gra w lotto. Do kolektur na pewno podążamy w chwili, kiedy następuje kumulacja wygranej. Niestety, musimy zdać sobie sprawę z tego, że im większa wygrana, tym więcej osób nabywa losy a wtedy nasze szanse maleją.

Jak wygrać w lotto system

Loterie z całą pewnością nie są grami hazardowymi i nic nie stoi na przeszkodzie, aby brać w nich udział. Chodzi nie tylko o marzenia o wielkiej fortunie, ale również wspieranie społecznych inicjatyw. Czy wiedzieliście, że z każdej wydanej na kupon złotówki, Totalizator Sportowy przeznacza 0,19 złotych na wspomaganie polskiego sportu, nauki, kultury i zdrowia rodaków?

I to nie wszystko, bowiem za pieniądze pozyskane z kupna kuponów na loterie, organizowany jest cały szereg festiwali czy obchodów. Za te pieniądze zrealizowano remonty wielu obiektów zabytkowych i muzealnych.

Jeśli przyjrzymy się dużo bardziej szczegółowo działalności loterii to szybko dostrzeżemy, iż tak naprawdę nie chodzi o wyciąganie pieniędzy od naiwniaków, którzy i tak przecież mają marne szanse na wygraną, ale o wspieranie ważnych dla polskiego społeczeństwa inicjatyw.

Pozostałe teksty